7C2F35D5 1009 4C7D 8352 D32A859E1708

Διαδικτυακή συνάντηση μαθητών/τριών μας με τον Peter Economides

Γενικά νέα Δράσεις Εκπαιδευτικά προγράμματα

Στο πλαίσιο του προγράμματος Μαθητική «Εικονική Επιχείρηση» Junior Achievement Greece, το οποίο υλοποιείται στο σχολείο μας με συνεκπαίδευση-συνεργασία με το Εργαστήριο Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης (ΕΕΕΕΚ) Αγ. Δημητρίου, πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα 17 Ιανουαρίου 2022 διαδικτυακή συνάντηση με τον Inspirational Mentor της ομάδας της εικονικής επιχείρησης, κ. Peter Economides. O Peter Economides είναι διακεκριμένος brand strategist, με μακρόχρονη διεθνή σταδιοδρομία και έχει υλοποιήσει κορυφαίες διαφημιστικές καμπάνιες για λογαριασμό μεγάλων εταιρειών όπως Apple, CocaCola κ.α. Τα τελευταία χρόνια ζει στην Ελλάδα και δουλεύει σε όλο τον κόσμο. Αξιοσημείωτες είναι οι ομιλίες του στα χρόνια της κρίσης με τίτλο «Γίνεται!» και «Rebranding Greece».
Τα παιδιά ενθουσιάστηκαν με αυτή την πρώτη συνάντηση ακούγοντας εμπειρίες από τη ζωή του και προτάσεις για την εταιρεία μας. Ιδιαίτερη εντύπωση τους έκανε η θετική του ενέργεια, η αμεσότητα, η φιλικότητα και η διάθεσή του να προσφέρει στην ομάδα μας, αλλά και γενικά στη νέα γενιά της χώρας μας.

Ανυπομονούμε για τη συνέχεια! Sky is the limit!

4B45B3E6 EF7B 4406 8A06 32A1BB199C4A
Η ομάδα στον πεζόδρομο που μας ενώνει!
EA3EAFEF 6735 4203 9B72 AA617B04E880
Από την αίθουσα την ώρα της 1ης τηλεδιάσκεψης με τον κ. Peter Economides και την κ. Γιαννέτου από το JA Greece

Διαβάστε εδώ τι έγραψαν οι μαθητές/τριες μας για τη γνωριμία με τον  Peter Economides

Δείτε εδώ Βίντεο του Peter Economides στο JA Greece