Εκδήλωση για τους γονείς των τάξεων Γ΄και Ε΄ του Σχολείου μας από τους σπουδαστές του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας Α.Τ.Ε.Ι. Πάτρας

Οι σπουδαστές Κοινωνικής Εργασίας του ΑΤΕΙ  Δυτ. Ελλάδας, πραγματοποίησαν στις 9/12/2015 στα πλαίσια της πρακτικής τους άσκησης, εκδήλωση για τους γονείς των τάξεων Γ΄και Ε΄του Σχολείου μας.

Τα θέματα της συνάντησης ήταν:

* Οριοθέτηση
* ¨Αγχος σχολικής επίδοσης
* Πειθαρχία – τιμωρία
* Αυτοεκτίμηση
* Ο ρόλος του πατέρα στην υγιή ανάπτυξη του παιδιού.
Προβλήθηκαν ολιγόλεπτα βίντεο και μετά το τέλος της παρουσίασης, ακολούθησε συζήτηση. Υπεύθυνη της πρακτικής άσκησης των φοιτητών και συντονίστρια της εκδήλωσης ήταν η κα. Μοσχοπούλου Ελένη ( Κοιν.Λειτουργός- Ψυχοπαιδαγωγός, Μsc Σύμβουλος Ψυχικής Υγείας).
Ευχαριστούμε την κα Μοσχοπούλου, τις φοιτήτριες Σουρβίνου Όλγα, Καρυτινού Κωνσταντίνα, Αθανασοπούλου Παρασκευή, Φωτεινοπούλου Αναστασία, Σίνου Χαρά, Σπέντζα Έλενα, Θεοδωρίδου Σοφία. Ευχαριστούμε τον εφημέριο της ενορίας μας πρωτοπρ.π.Γερασιμάγγελο Στανίτσα, για την παραχώρηση του πνευματικού κέντρου της Αγίας Βαρβάρας.

Η Δ/ντρια                                                                                 Οι δασκάλες των τάξεων
Μπαρτζάκλη Μαριάννα                                                  Κανεννοπούλου Βάνα, Ταμάμη Δέσποινα
DSC01628 (Large)DSC01632 (Large)DSC01640 (Large)DSC01636 (Large)DSC01637 (Large)DSC01647 (Large)

DSC01645 (Large)DSC01644 (Large)DSC01655 (Large)DSC01648 (Large)DSC01654 (Large)DSC01661 (Large)

DSC01662 (Large)

DSC01663 (Large)

DSC01658 (Large)

Η διεύθυνση του email σας δεν θα δημοσιευθεί.