Αποχαιρετισμός στην Στ΄ τάξη

Μια σχολική χρονιά έφτασε στο τέλος. Ένα ζεστό, ξένοιαστο καλοκαίρι μας περιμένει όλους αλλά πριν απ’ αυτό έπρεπε να αποχαιρετίσουμε τους αγαπημένους μαθητές και μαθήτριες της Στ΄ τάξης.

Έτσι λοιπόν, καταφέραμε μετά από μια δύσκολη χρονιά, να δώσουμε και να πάρουμε ευχές, χαρά αναμνήσεις και να μοιραστούμε στιγμές έξι χρόνων σε μια μικρή εκδήλωση με τη λύπη του αποχωρισμού παρούσα.

Αποχαιρετίσαμε τα είκοσι πέντε θαυμάσια παιδιά του σχολείου μας σαν είκοσι πέντε μικρά καράβια που ξεκινούν ταξίδι στις μεγάλες θάλασσες με την υπενθύμιση ότι το δημοτικό σχολείο θα είναι πάντα πρώτο λιμάνι της παιδικής τους ηλικίας.

Ευχαριστούμε πολύ τον δάσκαλο της Στ τάξης κ. Νίκο Μοσχόπουλο, για την διοργάνωση της όμορφης αποχαιρετιστήριας εκδήκλωσης.

Καλό σας ταξίδι!

Δημοσιεύθηκε στην Βιβλιοθήκη, ΣΤ΄ τάξη, τα νέα μας, Τάξεις. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.