Επιμόρφωση σε θέματα πυροπροστασίας και πυρασφάλειας

Στα πλαίσια επικαιροποίησης του μνημονίου ενεργειών για την διαχείριση εκτάκτων αναγκών που εκπόνησε το σχολείο μας,  κάλεσε κλιμάκιο της Πυροσβεστικής για να ενημερωθούν εκπαιδευτικοί και μαθητές σε θέματα πυρασφάλειας και πυροπροστασίας.

Την Τρίτη 19-11-2019 κατεβήκαμε όλοι στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου μας όπου ο κ. Μάγκας εκ μέρους της Πυροσβεστικής έδωσε χρήσιμες και βασικές  πληροφορίες που πρέπει να γνωρίζουν τα παιδιά σε περίπτωση πυρκαγιάς. Τα παιδιά τον παρακολούθησαν με μεγάλο ενδιαφέρον και έλυσαν τις απορίες τους κάνοντας διαρκώς ερωτήσεις.

Στην συνέχεια ενημερώθηκαν και οι εκπαιδευτικοί εκτενώς για τα θέματα πυρασφάλειας του σχολείου.

Ήταν μια εποικοδομητική συνάντηση και εκφράζουμε τις ευχαριστίες  μας στο Πυροσβεστικό Σώμα Θεσσαλονίκης που ανταποκρίθηκε άμεσα στο αίτημά μας  για την πραγματοποίηση αυτής  της επιφόρφωσης.