Εγγραφή Μαθητών στην Α΄ τάξη

Ανακοινώνεται ότι οι εγγραφές των μαθητών/τριών που θα φοιτήσουν στην Πρώτη Τάξη  του Δημοτικού Σχολείου, κατά  το σχολικό έτος 2019-20,  αρχίζουν

τη Δευτέρα  6  Μαΐου 2019 και λήγουν  τη Δευτέρα 20 Μαΐου 2019.

Τη σχολική χρονιά 2019-2020 στην Α’ Τάξη του Δημοτικού Σχολείου θα εγγραφούν τα παιδιά  που γεννήθηκαν από 1-1-2013 έως 31-12-2013.

Οι εγγραφές θα γίνονται  από τις 9:00 π.μ.-11:00π.μ.

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 2394032966

Υποβάλλονται κατά την εγγραφή:

α. Αίτηση – Υπεύθυνη Δήλωση γονέα για εγγραφή στην Α΄τάξη (Θα σας δοθεί από το σχολείο και θα συμπληρώσετε τα απαραίτητα στοιχεία).

β.   Επίδειξη του Βιβλιαρίου Υγείας του Παιδιού (Β.Υ.Π.), ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.

γ.  Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή, (Θα σας δοθεί από το σχολείο για να συμπληρωθεί από το γιατρό σας).

δ.  Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο διαπιστώνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή.

ε.  Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου.(Θα την πάρετε από το Νηπιαγωγείο).

——————————————————————————————

στ. Αίτηση – Δήλωση γονέα για το Ολοήμερο (Θα σας δοθεί από το σχολείο, σε περίπτωση εγγραφής του παιδιού στο Ολοήμερο).

ζ.  Υπεύθυνη Δήλωση μετακίνησης μαθητή (Θα σας δοθεί από το σχολείο σε περίπτωση που θέλετε το παιδί σας να έρχεται στο σχολείο με το λεωφορείο).

Η  Διευθύντρια

Κουτέλη Σεβαστή – Αικατερίνη