Έναρξη Νέας Σχολικής Χρονιάς

Με την έναρξη της νέας σχολικής  χρονιάς  – την προσεχή Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου –  η  Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 4ου Γυμνασίου Ζωγράφου ευχόμαστε στους μαθητές μας και τις οικογένειές τους υγεία, δύναμη και υπομονή.

Οι συνθήκες  –  λόγω του COVID  19 – είναι δύσκολες  μα αν όλοι μας δείξουμε καλή θέληση και προσαρμόσουμε τη συμπεριφορά μας  σύμφωνα με τους κανόνες και τα μέτρα πρόληψης και προφύλαξης που προτείνονται από το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων  σε συνεργασία με τους ειδικούς,  για την έναρξη του  σχολικού  έτους 2020 – 2021, πιστεύουμε ότι η σχολική χρονιά θα κυλήσει  ομαλά.

Παρακαλούμε πολύ ενημερωθείτε στα παρακάτω  links  για τα μέτρα προστασίας  που θα ισχύσουν την καινούρια σχολική χρονιά στα σχολεία και τα κυλικεία για την αντιμετώπιση του κορωνοϊού COVID-19.

Μέτρα προστασίας για την αντιμετώπιση του κορωνοϊού COVID-19
Απόσπασμα Πρακτικού της 109ης Συνεδρίασηςτης Εθνικής Επιτροπής Προστασίας της Δημόσιας Υγείας έναντι του κορωνοϊού COVID-19
Παρουσίαση Υπουργείου

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/4gymzogr/?p=1904