ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗΣ ΠΡΟΧΕΙΡΟΥ ΜΕΙΟΔΟΤΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ (ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ 16/10/2013)

Σύμφωνα με την υπ’ αριθμό ΥΠ 129287/Γ2/10-11-2011 του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων, στις 09/10/2013 και ώρα 12μμ, στο γραφείο της Δ/ντριας του 4ου Γυμνασίου Άνω Λιοσίωνκας Μαρίας Γκιζιάκη συνεδρίασε η επιτροπή ανοίγματος προσφορών αποτελούμενη από : κ. Μαρία Γκιζιάκη ( Δ/ντρια), κ. Καρίπη Χ. ( πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων), κ. Λιπάρου Β. και κ. Κατσίμπελη Γ. ( εκπαιδευτικοί )και του Κοντοπάνου Ανδ. ( μέλους μαθητικού συμβουλίου ) ανοίχτηκαν οι προσφορές των τουριστικών γραφείων για εκμίσθωση τουριστικών λεωφορείων για τις διδακτικές επισκέψεις της Α΄ Γυμνασίου στο Εθνικό Αρχαιολογικό Μουσείο ,της Β΄ Γυμνασίου στο Νέο Μουσείο της Ακρόπολης και της Γ’ Γυμνασίου στο Ιστορικό Μουσείο στις 16/10/2013.

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗΣ
Αναχώρηση από το σχολείο : 8:45
Επιστροφή στο σχολείο στις: 13:30
Αριθμός συμμετεχόντων μαθητών: Α΄ Γυμνασίου 53, Β΄ Γυμνασίου 68, Γ΄ Γυμνασίου 53
Αριθμός συνοδών: Α΄ Γυμνασίου 3, Β΄ Γυμνασίου 4, Γ΄ Γυμνασίου 3
Η προσφορά που επιλέχτηκε ομόφωνα ήταν του τουριστικού γραφείου Maltzaris group, (Ύδρας 26, Αχαρναί ), σύμφωνα με την οποία η συνολική τιμή με όσα προβλέπει ο νόμος, για την εκμίσθωση τουριστικών λεωφορείων ανέρχεται στα 93 ευρώ για την Α΄, 179 ευρώ για τη Β΄ και 94 ευρώ για τη Γ΄ Γυμνασίου. Η τιμή αυτή ήταν η χαμηλότερη σε σχέση με τις υπόλοιπες δύο προσφορές.