Πρόγραμμα Γραπτών Εξετάσεων Μαΐου-Ιουνίου 2019

Πατήστε εδώ για να δείτε το Πρόγραμμα Γραπτών Εξετάσεων της περιόδου Μαΐου-Ιουνίου 2019.

Δημοσιεύθηκε στη Γενικά άρθρα | Σχολιάστε

Ανακοίνωση για την ηλεκτρονική εγγραφή σε ΓΕ.Λ. – ΕΠΑ.Λ. για το σχ. έτος 2019-2020

Καλούνται οι μαθητές/-τριες που επιθυμούν να εγγραφούν, να ανανεώσουν την εγγραφή τους ή να μετεγγραφούν σε οποιαδήποτε τάξη Δημόσιων Ημερησίων και Εσπερινών ΓΕ.Λ. – ΕΠΑ.Λ. για το σχολικό έτος 2019 – 2020, να υποβάλλουν «Ηλεκτρονική Αίτηση εγγραφής, ανανέωσης εγγρα-φής ή μετεγγραφής», μέσω της εφαρμογής e-eggrafes στην ηλεκτρονική διεύθυνση:

συμπληρώνοντας όλα τα απαραίτητα στοιχεία, από την 22η Μαΐου και ώρα 10:00 έως τη 17η Ιουνίου 2019 και ώρα 00:00. Για περισσότερες πληροφορίες δείτε το έγγραφο του υπουργείου εδώ.

Εξεταστέα ύλη Γραπτών Εξετάσεων Μαΐου-Ιουνίου 2019

Στην ανάρτηση αυτή μπορείτε να δείτε την εξεταστέα ύλη των γραπτώς εξεταζόμενων μαθημάτων της περιόδου Μαΐου-Ιουνίου 2019.

Ανακοίνωση για τη Δευτέρα 13/5/2019

Ενημερώνουμε τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών του σχολείου μας, ότι τη Δευτέρα 13/5/2019 και στο πλαίσιο της Θεματική Εβδομάδας, έχει προγραμματιστεί να διεξαχθούν σχολικοί αγώνες.

Εάν όμως ο καιρός δεν επιτρέψει τη διεξαγωγή τους, θα πρέπει οι μαθητές να έρθουν κανονικά προετοιμασμένοι στο σχολείο (με την τσάντα και τα βιβλία τους) καθώς επίσης και με κανονικά ρούχα (όχι αθλητικά).

Ανακοίνωση

Σας ενημερώνουμε ότι την Πέμπτη 9/5/2019, το σχολείο θα είναι κλειστό λόγω γενικής συνέλευσης των εκπαιδευτικών Γ Αθήνας.

Εξεταστικά Κέντρα Κρατικού Πτυχίου Γλωσσομάθειας

Πατήστε εδώ για να δείτε τα Εξεταστικά Κέντρα για τις εξετάσεις του Κρατικού Πτυχίου Γλωσσομάθειας.

Ενημέρωση για τις ηλεκτρονικές εγγραφές ΓΕ.Λ./ΕΠΑ.Λ. για το σχ. έτος 2019-20

Ενόψει της Ηλεκτρονικής Αίτησης Εγγραφής-Δήλωσης Προτίμησης μαθητών/τριών για την εγγραφή στα Δημόσια ΓΕ.Λ./ΕΠΑ.Λ. για το σχολικό έτος 2019-2020, παρακαλούνται οι γονείς/κηδεμόνες των μαθητών/τριών της Γ Τάξης, να διαβάσουν το παρακάτω έγγραφο και το επιστρέψουν υπογεγγραμμένο στο σχολείο.

Πατήστε εδώ για να δείτε το έγγραφο ενημέρωσης.

Ανακοίνωση Αρχαιρεσιών Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων

Πατήστε εδώ για να δείτε τη σύνθεση καθώς και στοιχεία επικοινωνίας των μελών του Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας μετά τις εκλογές στις 20/3/2019.

Δημοσιεύθηκε στη Ανακοινώσεις Συλλόγου Γονέων και Κηδενόνων | Σχολιάστε

Ενημέρωση για τη μονοήμερη εκδρομή της Δευτέρας 8/4/2019

Παρακαλούνται οι μαθητές που συμμετέχουν στην μονοήμερη εκδρομή της Δευτέρας 8/4/2019, να φροντίσουν να έχουν μαζί τους και ομπρέλα ή αδιάβροχο στην περίπτωση που ο καιρός ειναι βροχερός στο Ναύπλιο.

Πρόγραμμα τριήμερης εκδρομής Γ Τάξης 2019

Πατήστε εδώ για να δείτε το πρόγραμμα της τριήμερης εκδρομής της Γ Τάξης στη Σύρο, 7-9/4/2019.

Πατήστε εδώ για να δείτε το ιδιωτικό συμφωνητικό με το τουριστικό πρακτορείο.