Ανακοίνωση

Σας ενημερώνουμε οτι με βάση την ανακοίνωση του δήμου Αιγάλεω και της Περιφέρειας Αττικής, το σχολείο θα παραμείνει κλειστό την Τρίτη 8/1/2019.

Ανακοίνωση

Ο Σύλλογος εκπαιδευτικών του σχολείου, εύχεται στους μαθητές και τους γονείς τους, Καλή Χρονιά με δημιουργικότητα και υγεία.

Σας ενημερώνουμε οτι το σχολείο θα ανοίξει την Τρίτη 8/1/2019.

Δημοσιεύθηκε στη Γενικά άρθρα | Σχολιάστε

Την  Πέμπτη 13 Δεκεμβρίου 2018 το σχολείο θα παραμείνει κλειστό λόγω πραγματοποίησης Γενικής Συνέλευσης  των καθηγητών Δ/θμιας Εκπ/σης της Β-ΕΛΜΕ (Δήμοι:  Αιγάλεω-Χαϊδάρι–Αγία Βαρβάρα)

Ενημέρωση για την Τετάρτη 5/12/2018

Ενημερώνουμε τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών του σχολείου μας οτι την Τετάρτη 5/12/2018 θα πραγματοποιηθεί σχολικός περίπατος. Όσοι γονείς έχουν προγραμματίσει να έρθουν στο σχολείο για να ενημερωθούν για την πρόοδο των παιδιών τους, θα μπορούν να ενημερωθούν από τους εκπαιδευτικούς τις ώρες 9:00-12:00.

Ανακοίνωση Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας, καλεί τους γονείς σε νέα Εκλογοαπολογιστική Συνέλευση την Τετάρτη 05/12/2018 και ώρα 19:00 στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου, καθώς δεν υπήρχε επαρκής προσέλευση στην προηγούμενη πρόσκληση. Η παρουσία των γονέων και κηδεμόνων κρίνεται απαραίτητη για τη συνέχιση της καλής συνεργασίας καθηγητών-γονέων-μαθητών στο πλαίσιο λειτουργίας του σχολείου.

Ανακοίνωση Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων

Πατήστε εδώ  για να δείτε την ανακοίνωση του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων σχετικά με την Εκλογοαπολογιστική Συνέλευση την Τετάρτη 28/11/2018 και ώρα 19:00 στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου.

Ενημέρωση για την Τετάρτη 21/11/2018

Σας ενημερώνουμε οτι την Τετάρτη 21/11/2018 δεν θα παρευρίσκονται στην ενημέρωση των γονέων, οι εκπαιδευτικοί Χριστοφιλόπουλος Α., Σταυρουλάκη Μ., Βασιλοπούλου Δ., Παπαθωμά Χ., Γιαννακάκου Σ. και Φωτοπούλου Β. καθώς θα συνοδεύουν μαθητές σε εκπαιδευτικές επισκέψεις του σχολείου.

Πρόγραμμα Ενημέρωσης Γονέων 2018-2019

Σας ενημερώνουμε οτι ανακοινώθηκε στους μαθητές του σχολείου, το πρόγραμμμα ενημέρωσης των γονέων και κηδεμόνων για την τρέχουσα σχολική χρονιά. Η ενημέρωση για την επίδοση των μαθητών ξεκινά την Τετάρτη 31/10/2018. Πατήστε εδώ για να δείτε το πρόγραμμα ή επισκεφθείτε την σελίδα «Λειτουργία σχολείου» του ιστολογίου.

Ενισχυτική Διδασκαλία 2018-2019

Σας ενημερώνουμε οτι ξεκίνησε η διαδικασία δήλωσης επιθυμίας για τη συμμετοχή των μαθητών στην ενισχυτική διδασκαλία για το σχολικό έτος 2018-2019. Πατήστε εδώ για να κατεβάσετε τη δήλωση που πρέπει να συμπληρωθεί από τον γονέα και η οποία πρέπει να παραδοθεί στη Διεύθυνση του σχολείου μέχρι την Πέμπτη 1 Νοεμβρίου 2019.

Εμβολιαστικά Κέντρα και ΑΔΥΜ

Πατήστε εδώ για να δείτε τα εμβολιαστικά κέντρα και τις δομές χορήγησης Ατομικών Δελτίων Υγείας Μαθητών.