Εξεταστικά Κέντρα Κρατικού Πτυχίου Γλωσσομάθειας

Πατήστε εδώ για να δείτε τα Εξεταστικά Κέντρα για τις εξετάσεις του Κρατικού Πτυχίου Γλωσσομάθειας.

Ενημέρωση για τις ηλεκτρονικές εγγραφές ΓΕ.Λ./ΕΠΑ.Λ. για το σχ. έτος 2019-20

Ενόψει της Ηλεκτρονικής Αίτησης Εγγραφής-Δήλωσης Προτίμησης μαθητών/τριών για την εγγραφή στα Δημόσια ΓΕ.Λ./ΕΠΑ.Λ. για το σχολικό έτος 2019-2020, παρακαλούνται οι γονείς/κηδεμόνες των μαθητών/τριών της Γ Τάξης, να διαβάσουν το παρακάτω έγγραφο και το επιστρέψουν υπογεγγραμμένο στο σχολείο.

Πατήστε εδώ για να δείτε το έγγραφο ενημέρωσης.

Ανακοίνωση Αρχαιρεσιών Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων

Πατήστε εδώ για να δείτε τη σύνθεση καθώς και στοιχεία επικοινωνίας των μελών του Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας μετά τις εκλογές στις 20/3/2019.

Δημοσιεύθηκε στη Ανακοινώσεις Συλλόγου Γονέων και Κηδενόνων | Σχολιάστε

Ενημέρωση για τη μονοήμερη εκδρομή της Δευτέρας 8/4/2019

Παρακαλούνται οι μαθητές που συμμετέχουν στην μονοήμερη εκδρομή της Δευτέρας 8/4/2019, να φροντίσουν να έχουν μαζί τους και ομπρέλα ή αδιάβροχο στην περίπτωση που ο καιρός ειναι βροχερός στο Ναύπλιο.

Πρόγραμμα τριήμερης εκδρομής Γ Τάξης 2019

Πατήστε εδώ για να δείτε το πρόγραμμα της τριήμερης εκδρομής της Γ Τάξης στη Σύρο, 7-9/4/2019.

Πατήστε εδώ για να δείτε το ιδιωτικό συμφωνητικό με το τουριστικό πρακτορείο.

Δημοσιεύθηκε στη Γενικά άρθρα | Σχολιάστε

Διευκρινίσεις σχετικά με τη συλλογή στοιχείων των μαθητών Γ΄ τάξης

Σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με ενημέρωση της Διεύθυνσης Γ Αθήνας, τα στοιχεία τα οποία είναι απαραίτητα για την κατανομή των μαθητών σε Λύκεια είναι το Ονοματεπώνυμο Κηδεμόνα και τα Στοιχεία ακινήτου (Οδός , Αριθμός, Δήμος) όπως προκύπτουν από τη δήλωση εισοδήματος (όχι το εκκαθαριστικό). Όλα τα υπόλοιπα στοιχεία της φορολογικής δήλωσης μπορούν να διαγραφούν.

Εγγραφή μαθητών/τριών Γ Τάξης σε ΓΕΛ – ΕΠΑΛ για το σχoλικό έτος 2019-2020

Με σκοπό την χωροταξική κατανομή των μαθητών της Γ΄ τάξης Γυμνασίου, οι οποίοι πρόκειται να εγγραφούν σε ΓΕΛ – ΕΠΑΛ για το σχολικό έτος 2019-2020 και στο πλαίσιο της επερχόμενης λειτουργίας της εφαρμογής e-eggrafes για την υποβολή ηλεκτρονικών αιτήσεων, καλούνται οι γονείς/κηδεμόνες των μαθητών της Γ Γυμνασίου του σχολείου να προσκομίσουν στο σχολείο τα παρακάτω έγγραφα:

• Συμπληρωμένη την ΔΗΛΩΣΗ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΤΥΠΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ. Πατήστε εδώ για να κατεβάσετε τη δήλωση.
  • Την τελευταία υποβληθείσα φορολογική δήλωση (5 σελίδες), με διαγεγραμμένα τα οικονομικά στοιχεία τους.
  • Βεβαίωση Σπουδών σε περίπτωση που φοιτά αδερφός/η του μαθητή σε ΓΕΛ.
Δημοσιεύθηκε στη Γενικά άρθρα | Σχολιάστε

Ενημέρωση σχετικά με απουσίες εποχικής γρίπης

Ανακοινώνεται ότι, με βάση ενημέρωση του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρσηκευμάτων, παύει από 13/3/2019 η ισχύς της με αρ. πρωτ. Φ1/24044/Δ2/15-2-2019 εγκυκλίου με θέμα «Απουσίες μαθητών/τριών λόγω της εποχικής γρίπης».

Πατήστε εδώ για να δείτε την αντίστοιχη δημοσίευση στο ιστολόγιο του σχολείου.

Επιλογή πρακτορείου για την τριήμερη εκδρομή της Γ Τάξης

Στην ανάρτηση αυτή μπορείτε να δείτε σχετικά με την τριήμερη εκδρομή της Γ Τάξης:

1. πρακτικό επιλογής πρακτορείου
  2. επιλεχθείσα προσφορά
  3. τις υπόλοιπες προσφορές που κατατέθηκαν

Τυχόν ενστάσεις, μπορούν να υποβληθούν μέχρι 3 ημέρες μετά την ανάρτηση.

Ενημέρωση για την Τετάρτη 27/2/2019

Σας ενημερώνουμε οτι την Τετάρτη 27/2/2019 θα υπάρξουν τροποποιήσεις στο πρόγραμμα ενημέρωσης  των γονέων καθώς σημαντικός αριθμός εκπαιδευτικών θα απουσιάζουν σε εκπαιδευτική επίσκεψη των τάξεων Α και Β του σχολείου.