Ενημέρωση για τον χαρακτηρισμό φοίτησης

Σας ενημερώνουμε οτι ισχύουν νέες διατάξεις σχετικά με το χαρακτηρισμό της φοίτησης των μαθητών ως προς τις απουσίες.

Πατήστε εδώ για να δείτε και να κατεβάσετε την υπεύθυνη δήλωση και το ενημερωτικό έγγραφο. Η δήλωση πρέπει να κατατεθεί στο σχολείο.

Η υπεύθυνη δήλωση αφορά τον τρόπο ενημέρωσης και επικοινωνίας σχετικά με τις απουσίες των μαθητών. Η δήλωση θα μοιραστεί στους γονείς και κηδεμόνες και την Πέμπτη 8/2/2018 κατά την επίδοση των ελέγχων Α Τετραμήνου.

Επίδοση Ελέγχων Α Τετραμήνου 2018

Σας ενημερώνουμε οτι οι Έλεγχοι Επίδοσης Α Τετραμήνου για το σχολικό έτος 2017-2018 θα δοθούν στους γονείς την Πέμπτη 8/2/2018 και ώρες 11:00-13:15.

Επείγουσα ανακοίνωση

Σας ενημερώνουμε οτι ακυρώνεται η εκπαιδευτική επίσκεψη της Γ Τάξης, τη Δευτέρα  22/1/2018 για την παρακολούθηση θεατρικής παράστασης.

Οι υπεύθυνοι του θεάτρου ενημέρωσαν το σχολείο, σήμερα Παρασκευή μετά τη λήξη των μαθημάτων, οτι για τεχνικούς λόγους δεν μπορούν να πραγματοποιηθεί η παράσταση που επρόκειτο να παρακολουθήσουν οι μαθητές.

Επομένως τα μαθήματα θα πραγματοποιηθούν κανονικά τη Δευτέρα 22/1/2018 για όλες τις τάξεις και σύμφωνα με το ωρολόγιο πρόγραμμα που ισχύει.

Ανακοινώσεις

Σας ενημερώνουμε οτι την Τετάρτη 13/12/2017, το σχολείο θα παραμείνει κλειστό λόγω Γενικής Συνέλευσης των εκπαιδευτικών.

Την Πέμπτη 14/12/2017, δεδομένης της απεργίας της ΑΔΕΔΥ, θα υπάρξουν αλλαγές στο ωρολόγιο προγραμμα και πολλά τμήματα ενδεχομένως να σχολάσουν νωρίτερα.

1η θέση σε Διαγωνισμό Ζωγραφικής

Το σχολείο μας κατέλαβε την 1η θέση (σε σύνολο 19 σχολείων) στο διαγωνισμό ζωγραφικής για το Έτος Τουρισμού Ελλάδας-Ρωσίας 2017-2018.

Ο διαγωνισμός είχε θέμα «Ζωγραφίζοντας τη Ρωσία» και στην ομάδα του σχολείου συμμετέιχαν 10 μαθητές της Γ Τάξης υπό την καθοδήγηδη της εκπαιδευτικού Πολυχρονιάδου Πετρούλας. Τα έργα των μαθητών θα αναρτηθούν σε Έκθεση που θα παργματοποιηθεί.

Κατηγορίες: Εκπαιδευτικά Προγράμματα | Ετικέτες: | Γράψτε σχόλιο

Ανακοίνωση για την Ενημέρωση Γονέων στις 22/11/2017

Σας ενημερώνουμε οτι την Τετάρτη 22/11/2017 θα υπάρξει τροποποίηση στο πρόγραμμα ενημέρωσης των γονέων καθώς θα απουσιάζουν οι εκπαιδευτικοί Λουκάκου Ε., Ντάφου Ε., Βουρλούμης Β. και Θεοχάρη Β.

Ανακοίνωση 17/11/2017

Σας ενημερώνουμε οτι μετά από απόφαση της Περιφερειας Αττικής, τα σχολεία του νομού είναι σήμερα κλειστά. Οπότε δεν θα πραγματοποιηθεί η σημερινή εορτή για την επέτειο του Πολυτεχνείου.

Ανακοίνωση για την Ενημέρωση Γονέων στις 15/11/2017

Σας ενημερώνουμε οτι την Τετάρτη 15/11/2017 θα υπάρξει η εξής τροποποίηση στο πρόγραμμα ενημέρωσης των γονέων: η κ. Αγαπητού Ε. θα δεχθεί γονείς την 5η αντι την 4η διδακτική ώρα.

Ανακοίνωση για την Ενημέρωση Γονέων στις 8/11/2017

Σας ενημερώνουμε οτι την Τετάρτη 8/11/2017 θα τροποποιηθεί κατάλληλα το πρόγραμμα ενημέρωσης των γονέων καθώς θα απουσιάζουν από το σχολείο (λόγω εκπαιδευτικών επισκέψεων με την Α Τάξη), οι εκπαιδευτικοί Μακρίδης Γ., Σπυριδάκης Κ., Σταυρουλάκη Μ., Κοβάνη Ρ., Αγαπητού Ε., Ξάνθος Ε.

Πρόγραμμα Ενημέρωσης Γονέων 2017-2018

Ανακοινώνεται οτι από την Τετάρτη 25/10/2017 μπορούν οι γονείς και κηδεμόνες  να ενημερώνονται από τους καθηγητές του σχολείου για την επίδοση των μαθητών σύμφωνα με το πρόγραμμα που έχει δημιουργηθεί (περιέχει ημερομηνίες και ώρες ενημέρωσης για κάθε εκπαιδευτικό).

Πατήστε εδώ για να δείτε το πρόγραμμα ενημέρωσης για το σχολικό έτος 2017-2018.