«Τρέφομαι υγιεινά-Ζω ποιοτικά»: 1ο Εργαστήριο Δεξιοτήτων στο τμήμα Α΄-Ε΄-ΣΤ΄

Το πρόγραμμα με το οποίο ασχολούμαστε την  περίοδο Οκτωβρίου – Νοεμβρίου έχει τίτλο «Τρέφομαι Υγιεινά – Ζω Ποιοτικά» και εντάσσεται στην 1η θεματική ενότητα των εργαστηρίων δεξιοτήτων με τίτλο «Ζω καλύτερα – Ευ ζην».

Στο 1ο εργαστήριο του προγράμματος  αφού οι μαθητές μιλήσουν με λίγα λόγια για τον εαυτό τους με σκοπό να γνωριστούν καλύτερα, συνάπτεται το συμβόλαιο της τάξης. Σε ένα μεγάλο χαρτόνι γράφονται οι κανόνες που πρέπει να ακολουθούνται από όλους για καλύτερη συνεργασία και συμμετοχή στις δράσεις που επρόκειτο να πραγματοποιηθούν. Το συμβόλαιο έχει αναρτηθεί σε εμφανές σημείο της τάξης μας.

IMG 0245

ΕΙΣΗΓΗΣΕΙΣ από την εκδήλωση – ενημέρωση με θέμα «Covid-19 και εποχιακές ιώσεις στην κοινότητα Χρήσιμες οδηγίες αναγνώρισης και διαχείρισης»

• Λάμπρη Μαρία Επιμ. Β, παιδίατρος

Κέντρο υγείας Βελεστίνου