Ακαδημία Γονέων “Από το Α έως το Ω” – 2η Συνάντηση

Αγαπητοί γονείς,
σας ενημερώνουμε για το πρόγραμμα της 2ης Συνάντησης των Ακαδημιών Γονέων στις 10 Νοεμβρίου 2021 και σας επισυνάπτουμε το link για την παρακολούθηση:

Το Ελληνικό Διαδημοτικό Δίκτυο Υγιών Πόλεων (ΕΔΔΥΠΠΥ) σας καλεί να παρακολουθήσετε το πρόγραμμα προαγωγής υγείας «Από το Α έως το Ω: μία Ακαδημία για Γονείς», το οποίο πραγματοποιείται για 7η συνεχή χρονιά από τη Μονάδα Εφηβικής Υγείας της Β’ Παιδιατρικής Κλινικής του Πανεπιστημίου Αθηνών Νοσοκομείο Παίδων «Π & Α Κυριακού». Το ανωτέρω πρόγραμμα περιλαμβάνει 8 (οκτώ) δίωρες διαδραστικές συναντήσεις γονέων τη δεύτερη Τετάρτη κάθε μήνα στις 18:15-20:00 από Οκτώβριο έως Μάιο, όπου παρουσιάζονται θέματα σχετικά με την υγεία, την ανάπτυξη και τη συμπεριφορά των παιδιών, τις σχέσεις στην οικογένεια και το σχολείο κ.λπ. και τελεί υπό την Αιγίδα του ΕΔΔΥΠΠΥ και του Υπουργείου Υγείας.

Η δεύτερη συνάντηση, την Τετάρτη 10 Νοεμβρίου 2021 έχει ως θέμα “Έκφραση της Σεξουαλικότητας Παιδιών και Εφήβων – Εκπαιδευτικά Προγράμματα στα σχολεία”.