Water Workshop-Digital-Game-Coding Workshop

Με το εργαστήριο Κώδικα ολοκληρώσαμε τα Εργαστήρια Νερού.

Την Παρασκευή 8 Απριλίου 2022 είχαμε το τελευταίο online  εργαστήριο νερού στο έργο μας, το εργαστήριο κώδικα. Μέσα από διαδρομή νερού-κώδικα βοηθούμε τη χελώνα καρέτα-καρέτα να βρει το δρόμο της προς τη θάλασσα.

coding workshop LI

Coding workshop

Η συνεργατική μας ιστορία, ξεφυλλίστε…

story 2

Η συμμετοχή μας στη συνεργατική ιστορία του  Εργαστηρίου της συνεργατικής ιστορίας.

Η συμμετοχή του τμήματος στην συνεργατική ιστορία ήταν η δημιουργία συνθήματος για καθαρές θάλασσες

ιστορία

H συνεργατική αφίσα για την Παγκόσμια Ημέρα Νερού, δημιουργία όλων των συνεργαζόμενων σχολείων του έργου μας.

Water Day collaborative

22 Μαρτίου Παγκόσμια Ημέρα για το Νερό

Η Παγκόσμια Ημέρα για το Νερό (World Water Day) καθιερώθηκε στη συνδιάσκεψη του ΟΗΕ σχετικά με το Περιβάλλον και την Ανάπτυξη, που πραγματοποιήθηκε στο Ρίο Ντε Ζανέιρο της Βραζιλίας το 1992. Τη σχετική απόφαση πήρε η Γενική Συνέλευση του ΟΗΕ στις 22 Δεκεμβρίου του 1992, που όρισε την 22η Μαρτίου ως Παγκόσμια Ημέρα για το Νερό.
Πηγή: https://www.sansimera.gr/worldays/9

water day1

water day

νερού

Σύμφωνα με τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας των ελληνικών συνεργαζόμενων σχολείων του έργου μας παίζουμε ένα πραγματικό απολαυστικό παιχνίδι στο Εργαστήριο παιχνιδιού με το νερό-(Game Workshop).

Ψηφίζουμε για το ποιο παιχνίδι με νερό να παίξουμε. Περιμένουμε με ανυπομονησία τα αποτελέσματα.

game survey

Game survey

Τα δύο παιχνίδια με νερό που προτείνουμε στους φίλους μας για να παίξουν.

Μαθαίνουμε και διασκεδάζουμε παίζοντας   τα online  παιχνίδια του εργαστηρίου με τα ψηφιακά παιχνίδια στο έργο μας.

digital games digital games1