Γέτι- Η δύναμη του Ακόμη, με ένα ξεχωριστό παραμύθι συντροφιά ,ανακαλύψαμε τη ΔΥΝΑΜΗ μας….Ακούσαμε , παρατηρήσαμε, αναλύσαμε, συζητήσαμε για τις μικρές ανησυχίες μας μέσα από ένα μικρό quizlet που δημιουργήσαμε
Δεν μπορώ λέει ο μικρός μας ήρωας και εμείς φωνάζουμε : Ακόμη.
Ακόμη, μια λέξη που θα μας ακολουθεί σε κάθε προσπάθεια που θα κάνουμε, θα μας δίνει δύναμη και ώθηση να συνεχίσουμε την προσπάθεια μας. Το δικό μας Γέτι ( ο μικρός φανταστικός μας ήρωας) δεν θα μας ακολουθεί πάντα
τη στιγμή που θα είμαστε έτοιμοι κείνος θα φύγει και κάποια στιγμή ,όταν θα ανοίξει η χρονοκάψουλα μας , θα θυμηθούμε το γράμμα μας στον ενήλικα εαυτό μας