ΤΕΤΑΡΤΗ 17-02, Συνέχιση της τηλεκπαίδευσης

Σας ενημερώνουμε ότι με απόφαση του Δημάρχου του Δήμου Ωραιοκάστρου 46/2021, τα σχολεία δε θα λειτουργήσουν την ΤΕΤΑΡΤΗ 17-02, λόγω των δυσμενών καιρικών συνθηκών.

Επιπλέον, σύμφωνα την Υπουργική Απόφαση 131451/ΓΔ4 του Υπουργείου Παιδείας θα γίνει Τηλεκπαίδευση, μέσω Webex , σύμφωνα με το πρόγραμμα που ισχύει και είναι αναρτημένο στην ιστοσελίδα του σχολείου και στους συνδέσμους των καθηγητών που σας έχουν αποσταλεί.

Το ωράριο λειτουργίας είναι της τηλεκπαίδευσης δηλαδή ξεκινάμε στις 8:30

Για το ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ https://blogs.sch.gr/3gymoraiok/programma/
Επίσης, να σας ενημερώσουμε ότι η αυλή του σχολείου έχει καθαριστεί από τον Δήμο.Η θερμοκρασία παραμένει χαμηλή. Οταν ανοίξουμε, θα φροντίσουμε η λειτουργία των καλοριφερ να είναι συνεχής, καθώς επίσης και στο κίμπο τα κλιμαστικά, όπου παρατηρήθηκε ότι η θέρμανση δεν επαρκούσε, θα φροντίσουμε με επιπλέον θερμαντικά σώματα να ενισχύσουμε την θέρμανση στο κιμπο.