Βράβευση έργων διαγωνισμού για την ενδοσχολική βία

Ο διαγωνισμός που διοργάνωσε η σχολική κοινότητα  του 3ου Γυμνάσιου Ωραιοκάστρου

για την  πρόληψη και την καταπολέμηση του σχολικού εκφοβισμού  και της βίας γενικότερα ολοκληρώθηκε.

Οι μαθητές ζωγράφισαν εκφράζοντας με τα μολύβια τους και τα πινέλα τους έννοιες όπως το σεβασμό στην διαφορετικότητα, την ισότητα ευκαιριών, την ειρηνική επίλυση διαφορών και την εξάλειψη της ενδοσχολικής βίας.

Όλα τα έργα ήταν εξαιρετικά και αξίζουν πολλά συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες.

Όλοι οι μαθητές-τριες έδωσαν το δικό τους μήνυμα για την ενδοσχολική βία.  (Σύνολο έργων 41)

Η επιτροπή ξεχώρισε και βράβευσε τις δημιουργίες των μαθητριών Ελένης Παύλου, Λυδίας Ευαγγελούδη και Χριστίνας Ευαγγελούδη. Τα έπαθλά τους τα παρέλαβαν από την πρόεδρο του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων κ. Ζηλακάκη σε τελετή που έγινε ενώπιον όλων των μαθητών.

ΠΡΩΤΟ ΒΡΑΒΕΙΟ Παύλου Ελένη

πρωτο