Μια αξιέπαινη πρωτοβουλία από το Γ3
Η ασφαλής λειτουργία του σχολείου σε συνθήκες πανδημίας καθόλου δεν εμποδίζει τους μαθητές του 3ου Γυμνασίου Ωραιοκάστρου να πάρουν αξιέπαινες πρωτοβουλίες και να αναλάβουν…
ΠερισσότεραΗ ασφαλής λειτουργία του σχολείου σε συνθήκες πανδημίας καθόλου δεν εμποδίζει τους μαθητές του 3ου Γυμνασίου Ωραιοκάστρου να πάρουν αξιέπαινες πρωτοβουλίες και να αναλάβουν…
ΠερισσότεραΚάλεσμα αγάπης και προσφοράς Το σχολείο μας ενθάρρυνε και στηρίζει την πρόταση των μαθητών του 15-μελούς για συγκέντρωση τροφίμων για τα Χριστούγεννα. Ηδη…
ΠερισσότεραΤο 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ τίμησε την αιματηρή εξέγερση των φοιτητών του Πολυτεχνείου της Αθήνας το Νοέμβριο του 1973 μέσα από ένα αφιέρωμα στο…
ΠερισσότεραΤο Κέντρο Διάδοσης Επιστημών και Μουσείο Τεχνολογίας ΝΟΗΣΙΣ επισκέφτηκαν την Τρίτη 16 Νοεμβρίου οι μαθητές των τμημάτων Α1 και Α2 του 3ου Γυμνασίου…
ΠερισσότεραΆρωμα Χριστουγέννων στο 3ο Γυμνάσιο Ωραιοκάστρου από το Σάββατο 13/11 καθώς η Διεύθυνση και η Υποδιεύθυνση του σχολείου -κ. Νταμπαλής , κ. Καλομοίρη,…
ΠερισσότεραΜε σύμμαχο τον καλό καιρό πραγματοποιήθηκε την Τρίτη 9/11/2021 σχολικός περίπατος για τον μήνα Νοέμβριο στο 3ο Γυμνάσιο Ωραιοκάστρου. Ως σχολικός περίπατος ορίζεται η…
ΠερισσότεραΚΑΝΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΧΩΡΙΣ ΤΕΤΡΑΔΙΟ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΧΩΡΙΣ ΧΑΜΟΓΕΛΟ Μαζεύουμε σχολικά είδη για τους συμμαθητές μας που το έχουν ανάγκη Αυτή ήταν η έκκληση…
ΠερισσότεραΟι συνεδριάσεις του 5-μελούς είναι μια από τις πιό σημαντικές στιγμές της σχολικής ζωής. Αποτελούν το χώρο για την ανάπτυξη της μαθητικής πρωτοβουλίας μέσα…
ΠερισσότεραΤην Τετάρτη 3/11/ 2021 τα τμήματα Β1 και Β3 επισκέφτηκαν την περιοχή Δέλτα Αξιού- Λουδία- Αλιάκμονα μαζί με τις καθηγήτριες τους κ. Καλομοίρη,…
ΠερισσότεραΑπόφαση 126316/Δ2/06-10-2021 (ΦΕΚ 4710/Β/12-10-2021) του Υπουργείου Παιδείας Με τον όρο «Ενισχυτική Διδασκαλία» Γυμνασίου νοείται η παρακολούθηση από τον μαθητή του Γυμνασίου αυτοτελούς υποστηρικτικού…
Περισσότερα