Θερινή Λειτουργία Σχολείου
Η λειτουργία του σχολείου για τους μήνες Ιούλιο και Αύγουστο έχει οριστεί να είναι κάθε Τρίτη από τις 8.15 πμ έως τις 14.00…
ΠερισσότεραΗ λειτουργία του σχολείου για τους μήνες Ιούλιο και Αύγουστο έχει οριστεί να είναι κάθε Τρίτη από τις 8.15 πμ έως τις 14.00…
ΠερισσότεραΤο σχολικό έτος 2023-2024 μαθητές και μαθήτριες της Α΄και Β΄τάξης του σχολείου μας είχαν την ευκαιρία να διερευνήσουν και να αξιοποιήσουν ένα…
ΠερισσότεραΔικαιολογητικά εγγραφής (εγγραφές από Τρίτη 18/06/2024 μετά τις 9.00 πμ): Για την εγγραφή μαθητή/τριας σε Γυμνάσιο οι ενδιαφερόμενοι/ες καλούνται, προκειμένου να ολοκληρώσουν την…
ΠερισσότεραΣτο σαλπάρισμα για το νέο ταξίδι, αφήνοντας το όμορφο λιμάνι του Γυμνασίου, θα θέλαμε να σας έχουμε κοντά μας, για να αποχαιρετήσουμε τους…
ΠερισσότεραΗ 19η Μαΐου, ημέρα μνήμης για την Γενοκτονία των Ελλήνων του Πόντου, ημέρα πένθους και εθνικής περισυλλογής, έγινε αφορμή να αναλογιστούμε στο 3ο…
ΠερισσότεραΤελευταία μέρα στο σχολείο πραγματοποιήσαμε τη “Δράση Φροντίζω το Σχολείο μου” πριν οι μαθητές πάρουν το πρόγραμμα των εξετάσεων…. τα βιβλία έκλεισαν, ότι…
ΠερισσότεραΚάθε χρόνο στο σχολείο μας πραγματοποιούνται εκπαιδευτικά προγράμματα με τη συμμετοχή μαθητών όλων των τάξεων. Οι συναντήσεις γίνονται σε εβδομαδιαία βάση μετά το…
ΠερισσότεραΤην Τετάρτη 22 Μαΐου 2024 ήρθε στο σχολείο μας ο «Μικρός Βορράς» για να παρουσιάσει στους μαθητές της Γ΄τάξης την Ελένη του Ευριπίδη…
ΠερισσότεραΤο πρώτο κείμενο του δυτικού πολιτισμού, την «Ιλιάδα» του Ομήρου είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν οι μαθητές της Β΄Γυμνασίου του 3ου Γυμνασίου Ωραιοκάστρου…
Περισσότερα