Αρχεία για 10 Μαρτίου, 2020

Μαρ 20 10

Κλειστά τα σχολεία

Συγγραφέας: κάτω Γονείς, Δράσεις, Εκπαιδευτικοί, Μαθητές Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Κλειστά τα σχολεία

Με απόφαση του Υπουργού Υγείας, αναστέλλεται η λειτουργία όλων των  σχολικών μονάδων από αύριο Τετάρτη 11-03-2020 για 14 μέρες λόγω του κορωνοϊού.

Μαρ 20 10

Σχολικές δραστηριότητες εκτός ωρών διδασκαλίας

Συγγραφέας: κάτω Γονείς, Δράσεις, Εκπαιδευτικοί, Μαθητές Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Σχολικές δραστηριότητες εκτός ωρών διδασκαλίας

Από σήμερα 10-3-2020 έως και την Παρασκευή 13-3-2020 αναστέλλονται οι δραστηριότητες εκτός ωρών διδασκαλίας των δράσεων περιβαλλοντικής ρητορικής, προγραμματισμού, θεατρικού, δημοσιογραφίας ώστε να αποφευχθεί όσο το δυνατόν ο συγχρωτισμός μαθητών σε κλειστό χώρο. Επιπλέον η πρωτοβουλία αυτή λαμβάνεται ώστε να καθαρίζονται και να απολυμαίνονται οι χώροι του σχολείου με τον   καλύτερο τρόπο.