ΤΟ ΣΙΝΕΜΑ ΠΑΕΙ ΣΧΟΛΕΙΟ! ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΜΕ!

Αγαπητοί γονείς

NikolasΣας ενημερώνουμε ότι το σχολείο μας συμμετέχει στην πρωτότυπη δράση δημιουργικού θεάματος και ψυχαγωγίας με τίτλο «Το Σινεμά Πάει Σχολείο» που διοργανώνεται από τον Πολιτιστικό Οργανισμό του Δήμου Περιστερίου.

Στα πλαίσια της δράσης οι μικροί μας μαθητές και οι γονείς τους αλλά και όποιοι εκπαιδευτικοί επιθυμούν μπορούν να παρακολουθήσουν εντελώς δωρεάν μια παιδική ταινία στον χώρο του προαυλίου του σχολείου μας. Η δράση αυτή έχει ως στόχο να δώσει την ευκαιρία στα παιδιά μας, μέσα από μεγάλες και εντυπωσιακές φουσκωτές οθόνες, να παρακολουθήσουν τις αγαπημένες τους ταινίες, παρέα με συμμαθητές, με φίλους, γονείς και εκπαιδευτικούς.

Στο σχολείο μας θα προβληθεί η ταινία «Ο μικρός Νικόλας και το κυνήγι του κρυμμένου θησαυρού» την Παρασκευή 26 Μαΐου 2023 στις 20:00 το βράδυ.

Σας περιμένουμε όλους!

Copyright © 2023. Με την επιφύλαξη όλων των δικαιωμάτων.