Περί του Ιστολογίου…

Πιστεύοντας απόλυτα σε ένα σχολείο δημοκρατικό, πλουραλιστικό, ανοικτό στην τοπική αλλά και την ευρύτερη κοινωνία, δημιουργήσαμε αυτή την ιστοσελίδα  κάτω από τη «σκέπη» του Πανελλή­νιου Σχολικού Δικτύου του ΥΠ.Π.Ε.Θ (αποκλειστικού φορέα παροχής υπηρεσιών διαδικτύου για τα δημόσια σχολεία) με στόχο την παρουσίαση των πολλαπλών δραστηριοτήτων – εκδηλώσεων των παιδιών και των δασκάλων τους επιπλέον της παραδοσιακής διδασκαλίας.

Είναι προφανές ότι κατά την ανάρτηση τυχόν φωτογραφιών ή βίντεο αυτό θα γίνεται με απόλυτη εφαρμογή των οδηγιών του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου (π.χ αλλοίωση χαρακτηριστικών προσώπου σε φωτογραφίες ή τεχνική επεξεργασία αλλοίωσης χαρακτηριστικών σε (εν κινήσει) εικόνες.

Παράλληλα φιλοδοξούμε να αποτελέσει ένα «βήμα» άμεσης ενημέρωσης για διοικητικά και άλλα θέματα της καθημερινότητας του σχολείου μας.