Αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά 2024-2025

αγιασμός 2024
Ο καθιερωμένος αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά πραγματοποιήθηκε σήμερα από τον πρωτοπρεσβύτερο, πατέρα Θωμά Γρίβα, στο 2ο Δημοτικό σχολείο Αμυνταίου, παρουσία της Δημοτικής Συμβούλου του Δήμου Αμυνταίου, κας Ζαφειρίδου Ευδοξίας και πλήθους γονέων. Η αυλή μας ζωντάνεψε και πάλι με όμορφες, χαρούμενες φωνούλες και πολλά χαμόγελα!!!
Καλωσορίσαμε και τα πρωτάκια μας, που από σήμερα ανήκουν επίσημα στην οικογένεια του 2ου Δημοτικού σχολείου Αμυνταίου!! Ευχαριστούμε θερμά τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων για τα δωράκια που ετοίμασε για τα παιδιά της Α΄τάξης!
Ευχόμαστε να έχουμε μια όμορφη, ήρεμη, γόνιμη, δημιουργική και ευλογημένη και ευχάριστη σχολική χρονιά γεμάτη υγεία, πρόοδο και πολλά χαμόγελα σε όλη την εκπαιδευτική κοινότητα!!