Γιορτή λήξης μαθημάτων & Αποφοίτησης ΣΤ΄τάξης 2024

unnamed
Με τον πιο όμορφο τρόπο έκλεισε η φετινή σχολική χρονιά στο 2ο Δημοτικό Σχολείο Αμυνταίου.
Με μια όμορφη τελετή, την οποία τίμησε με την παρουσία της η Σύμβουλος ΠΕ 70 Φλώρινας,
κα Ευαγγελία Τσελεπή Κωστίκα,
αποχαιρετίσαμε τα αστέρια της ΣΤ΄ τάξης του σχολείου μας.
2 3 4A 5A
Πολλή συγκίνηση, δάκρυα, αλλά και υπέροχες στολές για τα παιδιά της Στ΄ τάξης, αναμνηστικά, χορός, τραγούδι, παιχνίδια δροσερά και πεντανόστιμα εδέσματα… ήταν μέρος του αποχαιρετισμού αυτού!
6Α
7A
Οι μαθητές, οι μαθήτριες του 2ου Δημοτικού Σχολείου Αμυνταίου και ο Σύλλογος Διδασκόντων ευχαριστούμε θερμά τον δραστήριο, ακούραστο, ευφάνταστο και δημιουργικό Σύλλογο Γονέων του σχολείου μας για τις όμορφες στιγμές που μας χάρισε σήμερα και που είναι πάντα δίπλα μας σε κάθε μας ανάγκη!!!!
 9Α
11A
12A 13A 14Α 15A
Υπέροχοι γονείς σας ευχαριστούμε πολύ!!!
Κάνατε τη λήξη των μαθημάτων και την αποφοίτηση των παιδιών αξέχαστη!!!
Ιάσονα, Γιώργο Ιωαν., Χριστίνα, Ιωάννα, Βασίλη, Γιώργο Ρ., Γεωργία, Ελίντα, Ευβούλη και Γιώργο Χ., εκτάκια μας αγαπημένα θα μας λείψετε.
10A
Θα έχετε πάντα μια ξεχωριστή θέση στην καρδιά όλων μας, των δασκάλων σας και των συμμαθητών/τριών σας!!!
Από όλους τους/τις δασκάλους/ες σας έχετε ΧΙΛΙΕΣ ΕΥΧΕΣ, για προσωπική χαρά και ευτυχία, καλή πρόοδο και συνέχεια στις σπουδές σας, καλή τύχη στη ζωή και στις επιλογές σας!!!
Καλή συνέχεια στο ταξίδι της ζωής σας!
Τα όμορφα είναι μπροστά σας!!!
Σήμερα αποχαιρετίσαμε και τον κο Κώστα Τσουμήτα,
που από την επόμενη σχολική χρονιά αποχωρεί από την εκπαίδευση!
Του ευχόμαστε ολόψυχα να είναι γερός, χαρούμενος και ευτυχισμένος!

16α

Καλό καλοκαίρι!!!
Υγεία, χαρές, ξεκούραση και όμορφες στιγμές!
Ραντεβού τον Σεπτέμβρη!!!