Πρόγραμμα Παρασκευής 27 Μαΐου

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες

Η Παρασκευή 27 Μαΐου θα είναι η δεύτερη μέρα του αφιερώματος του Σχολείου στην παρουσίαση των πολιτιστικών και εκπαιδευτικών δραστηριοτήτων που αναπτύχθηκαν στο Γυμνάσιο Σκύδρας κατά το σχολικό έτος 2021-22.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες θα προσέλθουν στο σχολείο χωρίς τσάντες, αλλά έχοντας μαζί τους τουλάχιστον ένα στυλό και ένα τετράδιο, κανονικά στις 8:15
Στους μαθητές θα δοθεί το πρόγραμμα εξετάσεων και θα γίνει ο αποχαιρετισμός τους για την λήξη του διδακτικού έτους.
Οι μαθητές της Α και Β τάξης θα σχολάσουν μετά τη Δεύτερη ώρα.
Οι μαθητές της Γ τάξης θα παραμείνουν στην αυλή του σχολείου ώστε να πραγματοποιηθεί η γιορτή που προετοίμασε το Μαθητικό συμβούλιο του Γυμνασίου
Δευτέρα, Τρίτη ΔΕΝ θα προσέλθουν οι μαθητές στο σχολείο. Θα παραμείνουν σπίτι για να διαβάσουν τα μαθήματα των προαγωγικών και απολυτήριων εξετάσεων, οι οποίες θα ξεκινήσουν την Τετάρτη 1 Ιουνίου

Από τη Διεύθυνση του Γυμνασίου

Ενημέρωση για σχολική εορτή 25ης Μαρτίου

Αγαπητοί Μαθητές, Γονείς και Κηδεμόνες,

Αύριο, 24 Μάρτιου, θα γίνουν στα σχολείο όλης της χώρας, εορταστικές εκδηλώσεις για την επέτειο της Εθνικής Εορτής της 25ης Μαρτίου.
Προσκαλούνται οι μαθητές μας να προσέλθουν στο σχολείο δίχως σχολικό εξοπλισμό, στις 8:15.
Η Ημέρα θα είναι αφιερωμένη στον ιερό απελευθερωτικό αγώνα και οι εκδηλώσεις θα έχουν διάρκεια 2 διδακτικές ώρες.
Οι εκδηλώσεις Θα πραγματοποιηθούν ανά τμήμα, σύμφωνα με το πρωτόκολλο COVID.
Οι μαθητές που δεν θα μετέχουν στη παρέλαση θα σχολάσουν στις 10:00 ενώ εκείνοι που θα μετέχουν στη παρέλαση θα κάνουν δοκιμαστικές πρόβες και θα σχολάσουν μετά τις 11:00.

Υπενθυμίζουμε ότι σε ημέρες που γίνονται εορταστικές εκδηλώσεις καταχωρόυνται όλες οι απουσίες του ημερήσιου προγράμματος,δηλαδή για αύριο έξι (6) απουσίες

Η ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΣΚΥΔΡΑΣ

Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα Διδασκαλίας (ανά τμήμα) για το Σχολ. έτος 2021-22 (από 7 έως 25 Μαρτίου)

Το εβδομαδιαίο Πρόγραμμα διδασκαλίας των τμημάτων από Δευτέρα 7 Μαρτίου 2022 διαμορφώνεται ως εξής:

(Το πρόγραμμα πλέον δεν ισχύει)

a1 1

a2 1