Δείξε μας την καρδιά σου

zoi

Σήμερα ημέρα Παρασκευή 12/4/2024 ολοκληρώθηκε ο Πανελλήνιος μαθητικός διαγωνισμός ζωγραφικής με θέμα “Δείξε μας την καρδιά σου” που πραγματοποιήθηκε στα πλαίσια του συνεδρίου Καρδιαγγειακής Ιατρικής.  Ο διαγωνισμός είχε ιδιαίτερη ανταπόκριση και συμμετείχαν μαθητές και μαθήτριες από >200 σχολεία ενώ αξιολογήθηκαν >450 έργα ζωγραφικής. Σύμφωνα με την επιτροπή του συνεδρίου η διαδικασία αξιολόγησης ήταν ιδιαίτερα απαιτητική δεδομένης της εξαιρετικής ποιότητας των έργων που στάλθηκαν.

Το σχολείο μας έλαβε μέρος στο διαγωνισμό αυτό με έργο που δημιούργησε η μαθήτρια του τμήματος Γ3 Επιτρόπου Ζωή. Μπορεί να μην κατάφερε να διακριθεί αλλά σίγουρα το έργο της κέρδισε μια θέση στην καρδιά μας! Συγχαρητήρια Ζωή!

Επιτρόπου Ζωή – περιγραφή του έργου