Αρχική » Εκδηλώσεις » 17 Νοέμβρη

Η σχολική μας γιορτή

για την επέτειο της 17 Νοέμβρη 2018

Γιορτή για την επέτειο του Πολυτεχνείου 2017
Την Παρασκευή 17 Νοεμβρίου 2017 πραγματοποιήθηκε στο αμφιθέατρο της παλαιάς νομικής η εκδήλωση μνήμης του σχολείου μας για τους αγωνιστές του Πολυτεχνείου.
Στη γιορτή συμμετείχαν μαθητές του γυμνασίου υπό την καθοδήγηση των καθηγητριών τους Ε. Παπαδοπούλου, Τ. Μαργαρίτου, Χ. Γκουμπίλη. Η χορωδία, με υπεύθυνο καθηγητή τον κ.Πενέτη, έδωσε όμορφο χρώμα με την άψογη παρουσίαση και ερμηνεία των τραγουδιών.  Για τα σκηνικά εργάστηκαν οι μαθητές με τον καθηγητή καλλιτεχνικών κ.Καραγιάννη και κατάφεραν με τα πανό τους να μας μεταφέρουν πιο κοντά στους δρόμους του Πολυτεχνείου.