17 Νοέμβρη

17η Νοέμβρη-Σχολική Γιορτή

Την Παρασκευή 17 Νοεμβρίου 2023 πραγματοποιήθηκε στο αμφιθέατρο του Δημοκρίτειου Πανεπιστημίου Θράκης η εκδήλωση μνήμης του σχολείου μας για τους αγωνιστές του Πολυτεχνείου.
Στη γιορτή συμμετείχαν μαθητές του γυμνασίου υπό την καθοδήγηση των καθηγητριών τους Βασιλοπούλου Π, Γκαϊδατζή Α, Μπιτσιάνη Ε. Η χορωδία, με υπεύθυνο καθηγητή τον κ.Πενέτη, έδωσε όμορφο χρώμα με την ερμηνεία των τραγουδιών.

Πολυτεχνείο- η σχολική μας γιορτή!

Υπεύθυνες καθηγήτριες: κυρίες Βασιλοπούλου, Γκαϊδατζή, Καζάκη

Χορωδία: κύριος Πενέτης

Γιορτή για την επέτειο του Πολυτεχνείου 2019

Η σχολική μας γιορτή

για την επέτειο της 17 Νοέμβρη 2018

Γιορτή για την επέτειο του Πολυτεχνείου 2017
Την Παρασκευή 17 Νοεμβρίου 2017 πραγματοποιήθηκε στο αμφιθέατρο της παλαιάς νομικής η εκδήλωση μνήμης του σχολείου μας για τους αγωνιστές του Πολυτεχνείου.
Στη γιορτή συμμετείχαν μαθητές του γυμνασίου υπό την καθοδήγηση των καθηγητριών τους Ε. Παπαδοπούλου, Τ. Μαργαρίτου, Χ. Γκουμπίλη. Η χορωδία, με υπεύθυνο καθηγητή τον κ.Πενέτη, έδωσε όμορφο χρώμα με την άψογη παρουσίαση και ερμηνεία των τραγουδιών.  Για τα σκηνικά εργάστηκαν οι μαθητές με τον καθηγητή καλλιτεχνικών κ.Καραγιάννη και κατάφεραν με τα πανό τους να μας μεταφέρουν πιο κοντά στους δρόμους του Πολυτεχνείου.