Το 1ο Γυμνάσιο στην παράσταση «Ειρήνη ξανά!»

Δεκ 20229

.jpg

Την Τετάρτη 7 Δεκεμβρίου 2022 οι μαθητές της Α’ τάξης του 1ου Γυμνασίου Κιλκίς είχαν τη χαρά να παρακολουθήσουν την παράσταση «Ειρήνη ξανά!» από το Κρατικό Θέατρο Βορείου Ελλάδος. Η αρχαιολαική κωμωδία του Αριστοφάνη παρουσιάστηκε από το Θέατρο Σκιών του Χρήστου Στανίση στη Μονή Λαζαριστών. Την παράσταση πλαισίωναν τρεις δεξιοτέχνες μουσικοί και τέσσερις ηθοποιοί σε άμεση διάδραση με τους μαθητές, οι οποίοι μετά το τέλος της παράστασης είχαν την ευκαιρία να συνομιλήσουν με τους ηθοποιούς. Μία παράσταση επίκαιρη με αντιπολεμικά μηνύματα που άγγιξε τους μαθητές και εξύμνησε το αγαθό της ειρήνης.

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Το 1ο Γυμνάσιο στην παράσταση «Ειρήνη ξανά!»