Φορητές συσκευές Android (κινητό ή τάμπλετ)

Φεβ 201516

Η υπογραφόμενη υποδιευθύντρια του 1ου Γυμνασίου Κιλκίς, καθηγήτρια Πληροφορικής ΠΕ-19, σας ενημερώνω ότι στο πλαίσιο του μαθήματος Πληροφορικής, οι μαθητές της Γ’ τάξης θα πρέπει (και θα τους ζητηθεί) να φέρουν στο σχολείο μαζί τους κινητή συσκευή (τηλέφωνο ή τάμπλετ) λειτουργικού Android που τυχόν διαθέτουν, προκειμένου να διεξαχθούν δύο μαθήματα προγραμματισμού. Οι μαθητές και μαθήτριες δεν είναι υποχρεωμένοι να διαθέτουν τέτοια συσκευή και το μάθημα μπορεί να διεξαχθεί ακόμη κι αν μόνο κάποιοι από τους προσκομίσουν τη συσκευή τους. Επίσης, οι μαθητές και μαθήτριες με την άφιξή τους το πρωί στο σχολείο παραδίδουν τη συσκευή απενεργοποιημένη στο γραφείο της εκπαιδευτικού.

Οι ημερομηνίες που αφορούν στα τμήματα έχουν ως εξής:

Γ1α  επανάληψη Δευτέρα 2/3 Γ1β  Πέμπτη 12/3
Γ2α  Τρίτη 3/3 Γ2β  Τετάρτη 18/2
Γ3α  επανάληψη Δευτέρα 12/3 Γ3β  Πέμπτη 19/2
Γ4α  Τετάρτη 11/3 Γ4β  Παρασκευή 13/3
Γ5α  επανάληψη  Δευτέρα 2/3 Γ5β  Πέμπτη 12/3
Γ6  Παρασκευή 20/3

“επανάληψη ” σημαίνει ότι δε μπορέσαμε να εκτελέσουμε το πρόγραμμα στις συσκευές και θα επαναληφθεί.

Άννα-Μαρία Παναγιωτίδου, ΠΕ-19

από κάτω από: Πληροφορική| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Φορητές συσκευές Android (κινητό ή τάμπλετ)