ΕΓΓΡΑΦΕΣ Α΄ ΤΑΞΗΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ 2024 – 2025

Οι εγγραφές για την Α΄ τάξη του σχολικού έτους 2024-2025 θα πραγματοποιούνται καθημερινά από 1 Μαρτίου έως το αργότερο τις 20 Μαρτίου 2024 και ώρα 11.30-13:30.

Στην Α΄(Πρώτη) Τάξη του σχολικού έτους 2024-2025 θα εγγραφούν παιδιά που γεννήθηκαν από 1-1-2018 έως και 31-12-2018.

Τα απαιτούμενα δικαιολογητικά για την εγγραφή στην Α΄ τάξη του Δημοτικού Σχολείου είναι τα εξής:

1) Επίδειξη του Βιβλιαρίου Υγείας του παιδιού, ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο να φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια μέχρι την ημερομηνία εγγραφής.

2) Αποδεικτικό Στοιχείο Διεύθυνσης Κατοικίας (ΔΕΗ ή ΟΤΕ, Συμβόλαιο αγοράς Κατοικίας ή Ενοικίασης στο όνομα του Γονέα ή Κηδεμόνα. Λογαριασμοί Κινητών τηλεφώνων δεν αποδεικνύουν την κατοικία).

3) Βεβαίωση Φοίτησης Νηπίου από το Νηπιαγωγείο.

4) Αίτηση Εγγραφής, (υπογεγραμμένη και από τους δύο γονείς) η οποία παραλαμβάνεται και συμπληρώνεται στο σχολείο.

5) Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.), το οποίο χορηγείται από το σχολείο και κατατίθεται το αργότερο μέχρι τις 10 Σεπτεμβρίου.

Στην περίπτωση μαθητών με διαγνωσμένες ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες οι γονείς – κηδεμόνες συνυποβάλλουν γνωμάτευση από ΚΕΔΑΣΥ ή δημόσιο ιατροπαιδαγωγικό κέντρο ή άλλη αρμόδια δημόσια υπηρεσία, χωρίς αυτή να αποτελεί προϋπόθεση εγγραφής.

Τα δικαιολογητικά μπορούν να αποστέλλονται στο σχολείο και ηλεκτρονικά στη διεύθυνση: 1dimoreok@gmail.com

Αίτηση-Ερωτηματολόγιο-Εγγραφής

ΑΙΤΗΣΗ_ΔΗΛΩΣΗ ΔΙΕΥΡΥΜΕΝΟ