cropped εικόνα Viber 2024 06 18 12 59 12 787

Ημέρα: 21 Φεβρουαρίου 2012

Φιλαναγνωσία

Συνέχεια της προηγούμενης δράσης τα παιδιά του Α1 τμήματος με τον κύριό τους κ. Σάββα Κουγιουμτζίδη δραματοποιούν τα κειμενάκια του βιβλίου της γλώσσας τους. Τους αρέσει πολύ αυτό. Καλή διασκέδαση παιδιά!!!!!!!!
Τα νέα της φιλαναγνωσίας συνεχίζονται…

Φιλαναγνωσία

Η φιλαναγνωσία συνεχίζεται. Τα παιδιά του Δ1 τμήματος με την δασκάλα τους κα Μαρία Μαραγκόζη δουλεύουν πάνω σε 6 μελοποιημένα ποιήματα του Οδυσσέα Ελύτη, ένα για κάθε ομάδα. Έτσι τα παιδιά θα έρθουν σε επαφή με τα παρακάτω ποιήματα: Μαγισσάκι, Τρελοβάπορο, Γεια Σου Κύριε Μενεξέ, Ποδηλάτισσα, Τα Τζιτζίκια,Το Θαλασσινό Τριφύλλι. Στα πλαίσια του προγράμματος οι μαθητές/τριες θα παρουσιάσουν, θα απαγγείλουν ποιήματα, θα γράψουν περιλήψεις, θα ζωγραφίσουν και φυσικά θα τραγουδήσουν. Καλή διασκέδαση παιδιά!!

Ντενεκεδούπολη

Την προηγούμενη βδομάδα η Α και Β τάξη του σχολείου μας είδαν την Ντενεκεδούπολη στο Βασιλικό Θέατρο. Πέρασαν καταπληκτικά!!!

Υποστηριζόμενο από blogs.sch.gr & Θέμα βασισμένο στο Lovecraft από τον Anders Norén