Αρχεία για 10 Νοεμβρίου 2015

EPSU: Μήνυμα αλληλεγγύης για τη Γενική Απεργία 12/11/2015 »

Η Ευρωπαϊκή Συνδικαλιστική Ομοσπονδία των Δημόσιων Υπηρεσιών, στέλνει τους χαιρετισμούς και την αλληλεγγύη της προς τις συνδικαλιστικές συνομοσπονδίες της Α.Δ.Ε.Δ.Υ. και της ΓΣΕΕ, για τη γενική απεργία που θα πραγματοποιηθεί στις 12 Νοεμβρίου 2015.

ΔΟΕ: Απεργιακή κινητοποίηση και προϋπηρεσία αναπληρωτών »

Με αφορμή ερωτήματα Συλλόγων Εκπαιδευτικών Π.Ε. σχετικά με το αν οι ημέρες απεργίας των αναπληρωτών περικόπτονται από την προϋπηρεσία τους, σας ενημερώνουμε υπεύθυνα, ότι σε καμιά περίπτωση δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο αλλά υπολογίζονται κανονικά στη συνολική προϋπηρεσία τους.

Β. Παληγιάννης: 10.974 οι προσλήψεις αναπληρωτών στην Π.Ε. »

Τις 10.974 έφθασαν οι προσλήψεις αναπληρωτών έως σήμερα στην Π.Ε. Συγκεκριμένα έχουν προσληφθεί:

Δ/νση ΠΕ Κέρκυρας: Πρόσκληση ορισμού Προϊσταμένων 2/θ και 3/θ Νηπιαγωγείων και Δημοτικών Σχολείων »

Ο Διευθυτής Π.Ε. Κέρκυρας προκηρύσσει τις θέσεις Προϊσταμένων Δημοτικών Σχολείων και Προϊσταμένων Νηπιαγωγείων των Σχολικών Μονάδων της Διεύθυνσης Π.Ε. Κέρκυρας, όπως αυτές αναγράφονται στον συνημμένο πίνακα, για διετή θητεία η οποία λήγει την 31η Ιουλίου 2017. Καλούνται οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης που έχουν τα νόμιμα προσόντα να υποβάλλουν σχετική αίτηση καθώς και τα απαραίτητα […]