Αποφοίτηση 2017!

Αποφοίτηση 2017!

Οι απόφοιτοί μας του 2017. Τους δεχτήκαμε πριν από τρία χρόνια σαν φοβισμένα πρωτάκια. Να που ήρθε η ώρα να τους αποχαιρετήσουμε σαν ώριμους αποφοίτους γυμνασίου. Η συγκίνηση δεν λείπει από αυτές τις στιγμές, κυρίως για τους γονείς. Μα και οι καθηγητές, που τρία χρόνια έχουν κοντά τους αυτά τα παιδιά, νιώθουν τον αποχωρισμό: περηφάνεια και χαρά, μαζί με μια μικρή θλίψη αποχωρισμού συνοδεύουν την τελετή.

Όσο για τους μαθητές, τους είδαμε μάλλον ανακουφισμένους και έτοιμους για το καλοκαίρι!

Τη γιορτή μας, στις 15 Ιουνίου 2017, τίμησαν με την παρουσία τους ο Δήμαρχος Διονύσου, κ. Διονύσης Ζαμάνης, η Αντιδήμαρχος Παιδείας, κα Α. Στασινοπούλου, ο Πρόεδρος της Δευτεροβάθμιας Σχολικής Επιτροπής Αχιλλέας Δελαγραμμάτικας, τα μέλη του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων και πολλοί γονείς.

Παρά τη βροχή, η γιορτή συνεχίστηκε με μουσική και πολλά κεράσματα από τους γονείς, τους οποίους ευχαριστούμε πολύ!

Ευχόμαστε στα παιδιά μας καλή πρόοδο στο Λύκειο και καλή τύχη στη ζωή τους!

Λίγο πριν την έναρξη

Η διευθύντρια, κα Ειρήνη ΠολίτηΗ Αντιδήμαρχος Παιδείας, κα Α. ΣτασινοπούλουΟ κ. ΔελαγραμμάτικαςΗ διευθύντριά μας, όπως την ξέρουμε

Η Σταυριάννα μας με το δώρο των αριστούχων

Η Σταυριάννα μας, με το δώρο των αριστούχων!