Παρεμβάσεις ευαισθητοποίησης κυκλοφοριακής αγωγής στις σχολικές μονάδες της ΔΔΕ Α΄ Αθήνας για το σχολικό έτος 2014-2015

Το Γραφείο Αγωγής Υγείας της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Α΄ Αθήνας σε συνεργασία με τον Πανελλήνιο Σύλλογο Πτυχιούχων Μηχανικών Οχημάτων ύστερα από την με αρ. πρωτ. 192408/Δ2/27/11/2014 έγκριση του ΥΠΑΙΘ και στο πλαίσιο των δράσεων για το Κοινωνικό Σχολείο θα οργανώσει και θα υλοποιήσει παρεμβάσεις ευαισθητοποίησης για το σχολικό έτος 2014-2015, οι οποίες θα απευθύνονται σε μαθητές/τριες, εκπαιδευτικούς και γονείς σχολικών μονάδων της ΔΔΕ Α΄ Αθήνας για την κυκλοφοριακή αγωγή σε τρεις θεματικούς άξονες: Κράνη, Ζώνες ασφαλείας, Αερόσακοι και Παιδικά καθίσματα.

Οι σχολικές μονάδες που το επιθυμούν μπορούν να επικοινωνούν με τον κ. Κουτσούκο στα τηλέφωνα 210 2838062, 6978900886, 2102525654

ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΕΓΚΥΚΛΙΟ  ΕΔΩ  -> ODIKH ASFALEIA ΓΙΑ ΣΧΟΛΕΙΑ

της Διεύθυνσης Δ. Ε.  Α΄ Αθήνας

Λεωνίδας Μάντζος Phd, MSc, MEd

Κατηγορίες: Αγωγή Υγείας, Ατυχήματα - Πρώτες Βοήθειες, Κυκλοφοριακή Αγωγή. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.