Επικαιροποίηση ιστοσελίδας Αγωγής Υγείας ΔΔΕ Α΄ Αθήνας με αφορμή τον covid-19

Σας ενημερώνουμε ότι η ιστοσελίδα Αγωγής Υγείας της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης  Α΄ Αθήνας επικαιροποιείται.

Με αφορμή τα τελευταία γεγονότα δημιουργήθηκε η ενότητα Σύγχρονες τάσεις-Εξελίξεις όπου υπάρχει συνεχής ενημέρωση για τον covid-19 από επίσημες πηγές όπως είναι το Υπουργείο Υγείας, ο Εθνικός Οργανισμός Δημόσιας Υγείας, ο Παγκόσμιος Οργανισμός Υγείας. Επίσης δίνονται σύνδεσμοι για υλικό από εξειδικευμένους φορείς όπως το Εργαστήριο Σχολικής Ψυχολογίας ΕΚΠΑ, καλές πρακτικές από Κέντρα Πρόληψης κ.α. για την υποστήριξη της σχολικής κοινότητας (μαθητές και μαθήτριες, εκπαιδευτικούς  και γονείς) στις ιδιαίτερες συνθήκες που έχουν διαμορφωθεί.

Την επιμέλεια της ιστοσελίδας έχει ο Αλέξιος Κόγιας, εκπαιδευτικός πληροφορικής του 10ου ΕΠΑΛ Αθήνας και την επιμέλεια του υλικού η Μαρία Χιόνη, Υπεύθυνη Αγωγής Υγείας της ΔΔΕ Α΄ Αθήνας.

Αθήνα   6 / 5/ 2020

Η Προϊσταμένη του      τμήματος

ΕΑ΄ Διοικητικού

Αγγουροδήμου    Μαρία

Δημοσιεύθηκε στην Αγωγή Υγείας, Εκπαιδευτικό Υλικό, Παρουσίαση προγράμματος, Υλικό του Γραφείου Α.Υ.. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.