Δυνατότητα παροχής υπηρεσιών ψυχολογικής στήριξης για τις σχολικές κοινότητες του 2ου Δημοτικού Διαμερίσματος του Δήμου Αθηναίων

Σε συνέχεια της μακροχρόνιας συνεργασίας της Αγωγής Υγείας ΔΔΕ Α΄ Αθήνας με το Κέντρο Πρόληψης και Αγωγής της Ψυχοκοινωνικής Υγείας «Αθηνά Πρόμαχος» του Δήμου Αθηναίων σας ενημερώνουμε ότι με αφορμή τις ιδιαίτερες συνθήκες που επικρατούν και με δεδομένο ότι αυτές μπορούν να συντελέσουν στην ανάπτυξη ψυχολογικών φορτίων που χρειάζονται υποστήριξη, προσφέρεται η δυνατότητα υπηρεσιών ψυχολογικής στήριξης για μαθητές/τριες, εκπαιδευτικούς και γονείς. Η  επαφή  και επικοινωνία με τους ειδικούς του Κέντρου Πρόληψης  «Αθηνά-Πρόμαχος» θα γίνεται αρχικά τηλεφωνικά  ή με ηλεκτρονικό μήνυμα  και οι υπηρεσίες συμβουλευτικής θα παρέχονται, ως ορίζεται, μέσω Skype κατόπιν σχεδιασμού και κατάρτισης συγκεκριμένου ευέλικτου προγράμματος επικοινωνίας που θα διευκολύνει τους ωφελούμενους: εκπαιδευτικούς, γονείς και  μαθητές/τριες από κάθε σχολείο στην  κοινότητα της δικαιοδοσίας του.

Τρόποι επικοινωνίας με το Κέντρο Πρόληψης 2ου Διαμερίσματος Δήμου Αθηναίων «Αθηνά Πρόμαχος»: τηλ 210-9270096, e-mail: athinapromahos2@gmail.com και επίσης με μήνυμα στο  Skype : ΚΕΝΤΡΟ ΠΡΟΛΗΨΗΣ ΔΗΜΟΥ ΑΘΗΝΑΙΩΝ 2ο Διαμέρισμα.

Δείτε εδω το έγγραφο –>     ΠΡΟΜΑΧΟΣ ΣΧΟΛΕΙΑΒ

Αθήνα   7/ 4 / 2020

ΕΑ΄ Διοικητικού

Αγγουροδήμου    Μαρία

της  Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης  Α΄ Αθήνας

Δημοσιεύθηκε στην Αγωγή Υγείας, Εξαρτήσεις. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.