Συνεργασία Γραφείου Αγωγής Υγείας ΔΔΕ Α΄ Αθήνας με το Δίκτυο Υπηρεσιών Πρόληψης & Έγκαιρης Παρέμβασης του ΚΕΘΕΑ για το σχολικό έτος 2014-2015

Το Γραφείο Αγωγής Υγείας της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Α΄ Αθήνας σε συνεργασία με το Δίκτυο Υπηρεσιών Πρόληψης & Έγκαιρης Παρέμβασης του ΚΕΘΕΑ και μετά την με αρ. πρωτ. 192381/Δ2/27/11/2014 έγκριση του ΥΠΑΙΘ θα οργανώσει και θα υλοποιήσει για το σχολικό έτος 2014-2015 παρεμβάσεις ευαισθητοποίησης σε μαθητές/τριες, και συλλόγους εκπαιδευτικών και γονέων των σχολικών μονάδων της ΔΔΕ Α΄ Αθήνας με σκοπό την πρόληψη και προαγωγή της ψυχικής υγείας των μαθητών/τριών.

Επιπλέον υπάρχει η δυνατότητα από τον φορέα, παροχής υποστηρικτικής συμβουλευτικής για την αντιμετώπιση καταστάσεων κρίσης στα θέματα του αντικειμένου του.

δειτε την εγκυκλιο  εδω  –>  κεθεα σχολεία 2014-15

της Διεύθυνσης Δ. Ε.  Α΄ Αθήνας

Λεωνίδας Μάντζος Phd, MSc, MEd

Κατηγορίες: Αγωγή Υγείας. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.