ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ

Το Νηπιαγωγείο μας εν όψει Πάσχα επισκέφτηκε το γηροκομείο της πόλης μαζί με τα παιδιά του Παιδικού Σταθμού. Μοιράσαμε χαρά στους ηλικιωμένους, τους προσφέραμε σπιτικά δώρα και στολίσαμε το δέντρο του Πάσχα όλοι μαζί. Ιδιαίτερη συγκίνηση τους προκάλεσε η στιγμή που οι μικροί μας φίλοι χάρισαν λουλούδια στους ηλικιωμένους.!!!!

αρχείο λήψης 5 αρχείο λήψης 6 αρχείο λήψης 7 αρχείο λήψης 8

ΜΕΤΑΒΑΣΗ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ

Πραγματοποιήθηκε συνδιδασκαλία με τη συνάδελφο στην Α’ τάξη Δημοτικού. Παρακολουθήσαμε την πρωινή ρουτίνα των παιδιών της Α’ Δημοτικού και έπειτα τους διαβάσαμε το “Σπόρο της Ειρήνης” και κάναμε μια ομαδική δραστηριότητα.

αρχείο λήψης 2  αρχείο λήψης 1  αρχείο λήψης 3

ΟΜΙΛΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΡΙΟΘΕΤΗΣΗ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΕΣ ΠΡΑΚΤΙΚΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΤΑΒΑΣΗ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ

Στο σχολείο μας είχαμε την τιμή να φιλοξενήσουμε την επίτιμη Σχολική Σύμβουλο και Συγγραφέα κα. Μπασαγιάννη Ελευθερία.

4o5L wb1 iiMXOF DFns7zij

iiMXOF OdAC6l25