Απονομή Εθνικής Ετικέτας Ποιότητας για το eTwinning Έργο «Toyland: a STEAM journey in time #STEM3»

0

Συγγραφέας: ΠΟΠΗ ΠΑΤΣΑΤΖΗ | Κατηγορία ToyLand: a STEAM journey in time, Τιμητικά Διπλώματα | , στις 27-09-2023

Απονομή Ευρωπαϊκής και Εθνικής Ετικέτας Ποιότητας για το eTwinning Έργο «Toyland: a STEAM journey in time #STEM3» που υλοποιήθηκε τη σχολική χρονιά 2022-2023 από τους μαθητές και τις μαθήτριες της ΣΤ Τάξης του 4ου Δημοτικού Σχολείου Γλυφάδας, στο πλαίσιο του μαθήματος “Πληροφορική”.

Ένα μεγάλο μπράβο στους μαθητές και τις μαθήτριες του Σχολείου που συμμετείχαν στο Έργο, το οποίο στόχευε στη διερεύνηση της ιστορίας των παιχνιδιών και τη συνειδητοποίηση της σημασίας τους στη ζωή μας, στην εφαρμογή προσεγγίσεων STEAM & Learning by Doing, στην καλλιέργεια δεξιοτήτων 21ου αιώνα, στην εξάσκηση δεξιοτήτων ΤΠΕ/αγγλικών και στη χρήση Ρομποτικής, εργαλείων Web 2.0 και 3D Μοντελοποίησης/Εκτύπωσης στη μαθησιακή διαδικασία.

Ευχαριστούμε θερμά όλους τους εταίρους για την άριστη συνεργασία και ευελπιστούμε να συνεχιστεί και μελλοντικά.

ετικέτα ποιότητας etwinning 1