Αρχεία για 1 Νοεμβρίου 2017

ΔΑΚΕ ΠΕ: Αυταρχισμός, τρομοκρατία και απειλές…έτσι εννοεί τη Δημοκρατία ο Υπουργός Παιδείας »

«Σήμερα, δυστυχώς, αναγκάστηκα να προχωρήσω σε προκαταρκτική εξέταση σε Διευθυντές σχολείων που έχουμε βάσιμες υποψίες ότι μας στέλνουν λάθος στοιχεία για τα κενά σε εκπαιδευτικό προσωπικό… Όσον αφορά το αν αυτό θα οδηγήσει σε ΕΔΕ ή εάν θα οδηγήσει σε πειθαρχικό, θα σας πω ότι θα το πάμε εκεί όπου θα οδηγήσει η προκαταρκτική εξέταση. Όμως […]

Β. Παληγιάννης: Έως την Παρασκευή η έκδοση της εγκυκλίου μεταθέσεων εκπαιδευτικών για το σχολικό έτος 2017-2018 »

Σας ενημερώνω πως το πιθανότερο είναι να εκδοθεί έως την Παρασκευή 3-11-2017 η εγκύκλιος των μεταθέσεων εκπαιδευτικών από περιοχή μετάθεσης σ’ άλλη περιοχή καθώς και σε ΣΜΕΑΕ και ΚΕΔΔΥ.