Αρχεία για 14 Αυγούστου 2015

To μνημόνιο για την παιδεία όπως ψηφίστηκε από τη Βουλή »

Το νομοσχέδιο (μνημόνιο) όπως ψηφίστηκε σήμερα Παρασκευή 14-8-2015 στην Ολομέλεια της Βουλής, περιλαμβάνει τις ακόλουθες δεσμεύσεις και ρυθμίσεις για το σύνολο της παιδείας.

Υ.ΠΟ.ΠΑΙ.Θ.: Σύσταση 1.686 οργανικών θέσεων Αγγλικής Γλώσσας, Φυσικής Αγωγής και Μουσικής σε σχολικές μονάδες Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης »

Το Υπουργείο Πολιτισμού, Παιδείας και Θρησκευμάτων προχωρά στη σύσταση συνολικά 1.686 οργανικών θέσεων Αγγλικής Γλώσσας, Φυσικής Αγωγής και Μουσικής σε σχολικές μονάδες Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης, στις οποίες θα μετατεθεί αντίστοιχος αριθμός εκπαιδευτικών υπηρετούντων στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση με διαφανείς διαδικασίες και όπως ορίζει η ισχύουσα νομοθεσία.

Εγκύκλιος αναπληρωτών και ωρομίσθιων εκπαιδευτικών Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης (ΕΑΕ) σχολ. έτους 2015-2016 »

Το Υπουργείο Πολιτισμού, Παιδείας και Θρησκευμάτων καλεί τους εκπαιδευτικούς των κλάδων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, που διαθέτουν τα τυπικά προσόντα στην Ειδική Αγωγή και Εκπαίδευση (ΕΑΕ), να υποβάλουν αίτηση με τα απαραίτητα δικαιολογητικά προκειμένου να ενταχθούν στους πίνακες αναπληρωτών και ωρομίσθιων εκπαιδευτικών EAE σχολικού έτους 2015-2016. Η προθεσμία υποβολής αιτήσεων ορίζεται από 13-08-2015 έως και […]

Αποσπάσεις Εκπαιδευτικών ΠΕ σε Διευθύνσεις ΠΕ και σε Περιφερειακές Διευθύνσεις ΠΕ & ΔΕ για το σχολικό έτος 2015-2016. Αποσπάσεις και ανανεώσεις αποσπάσεων στη ΓΓΠΑΙΘ »

Δείτε εδώ την απόφαση με τις αποσπάσεις Εκπαιδευτικών Α/θμιας Εκπ/σης σε Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας  Εκπαίδευσης για το σχολικό έτος 2015-2016. Δείτε εδώ την απόφαση με τις αποσπάσεις Εκπαιδευτικών Α/θμιας Εκπ/σης σε Περιφερειακές Διευθύνσεις Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης για το σχολικό έτος 2015-2016.