Αρχεία για 15 Μαΐου 2014

Σχέδιο για ιδρύσεις, προαγωγές, υποβιβασμούς και συγχωνεύσεις Δημοτικών Σχολείων και Νηπιαγωγείων »

Σύμφωνα με το σχέδιο της Κοινής Υπουργικής Απόφασης σχετικά τις μεταβολές Δημοτικών Σχολείων και Νηπιαγωγείων που δημοσίευσε σήμερα η εκπαιδευτική ιστοσελίδα esos.gr, στη Διεύθυνση Π.Ε. Κέρκυρας δεν ιδρύεται, δεν προάγεται, δεν υποβιβάζεται αλλά και δε συγχωνεύεται κανένα Δημοτικό Σχολείο και Νηπιαγωγείο. Αντίθετα καταργείται από το σχολικό έτος 2014-2015 το 3ο Νηπιαγωγείο Λευκίμμης-Κάβου το οποίο βρίσκεται […]

ΣΕΠΕ Κέρκυρας: Αρχαιρεσίες για εκλογή Διοικητικού Συμβουλίου και Ε.Ε του Συλλόγου μας »

Συναδέλφισσες, Συνάδελφοι, Σε εφαρμογή του άρθρου 19 του καταστατικού του Συλλόγου καλούνται τα μέλη που επιθυμούν να συμμετάσχουν στην εκλογική διαδικασία, ως μεμονωμένοι υποψήφιοι ή ως συνδυασμός, να καταθέσουν την υποψηφιότητά τους μέχρι την Τετάρτη 28  Μαΐου 2014 και ώρα 20:00, στo Γεν. Γραμματέα του Δ.Σ.