Αρχεία για 25 Απριλίου 2013

Αύξηση του ωραρίου κατά δύο ώρες την εβδομάδα για τους καθηγητές από το ερχόμενο σχολικό έτος »

Αύξηση του ωραρίου κατά δύο ώρες εβδομαδιαίως για όλους τους καθηγητές της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης αλλά και μείωση στις αποδοχές των εκπαιδευτικών που εργάζονται στα ιδιωτικά σχολεία μόνο για τις περιπτώσεις που δεν συμπληρώνουν το προβλεπόμενο ωράριο προβλέπονται στο πολυνομοσχέδιο που θα καταθέσει ο υπουργός Οικονομικών.

Τρεις δρόμοι για έξοδο από το Δημόσιο. Ποιοι και πότε δικαιούνται σύνταξη στα 55 »

Σύνταξη σε ηλικία 55 ετών μπορούν να πάρουν υπό προϋποθέσεις οι δημόσιοι υπάλληλοι. «Κλειδί» για την έξοδο αποτελεί το έτος θεμελίωσης δικαιώματος, με μεγάλους κερδισμένους τους άνδρες με ανήλικα που έχουν 25 έτη ασφάλισης μέσα στο 2012. Όπως τονίζει ο Διονύσης Ρίζος, που είναι ειδικός σε θέματα εργατικού και ασφαλιστικού δικαίου, στο Δημόσιο προβλέπονται τα […]