Αρχεία για 22 Φεβρουαρίου 2013

ΑΔΕΔΥ: Καταγγελία για τη μη απόδοση των εισφορών αλληλεγγύης των Δημοσίων Υπαλλήλων προς τους ανέργους »

Η γνωστοποίηση, μέσω εγγράφου της διοίκησης του ΟΑΕΔ, σύμφωνα με την οποία τα χρήματα της εισφοράς αλληλεγγύης (2%) που παρακρατούνται από τις εισφορές των Δημοσίων Υπαλλήλων και των συνταξιούχων δεν διατίθενται για τους ανέργους, αλλά καταλήγουν στη “μαύρη τρύπα” των ελλειμμάτων και του δημοσίου χρέους, δηλαδή στο λογαριασμό των δανειστών, αποτελεί τεράστια απάτη της Κυβέρνησης […]

ΑΔΕΔΥ: Αντισυνταγματικός ο νόμος 4024 που αφορά την προσυνταξιοδοτική διαθεσιμότητα των Δημοσίων Υπαλλήλων »

Η Α.Δ.Ε.Δ.Υ. εκφράζει την ικανοποίησή της για την Απόφαση της Ολομέλειας του Συμβουλίου της Επικρατείας όσον αφορά στην προσφυγή της κατά της διαδικασίας της «εφεδρείας»-«προσυνταξιοδοτικής διαθεσιμότητας», που είχε επιβληθεί με τον Ν.4024/2011.

ΔΟΕ: Έξω η Χρυσή Αυγή από τα σχολεία »

Με αφορμή επερώτηση βουλευτή της Χρυσής Αυγής προς τον Υπουργό Παιδείας για το πρόγραμμα: «Ως πρόσφυγας μπροστά στη μετανάστευση», που πρόκειται να υλοποιηθεί σε τμήματα σχολείου της Ν. Φιλαδέλφειας, και την απαίτησή του να ελεγχθεί το πρόγραμμα λόγω του τίτλου του και να αποδοθούν τυχόν πειθαρχικές ευθύνες, το Δ.Σ. της ΔΟΕ:

Δ. Μπράτης: 7.778 οι αιτήσεις των εκπαιδευτικών Π.Ε. για μετάθεση το 2013 »

Συναδέλφισσες, συνάδελφοι Σας ενημερώνω ότι οι αιτήσεις για μετάθεση των εκπαιδευτικών Π.Ε., για το έτος 2013, ανέρχονται συνολικά στις  7.778. Αναλυτικά: