Αρχεία για 8 Ιουνίου 2012

Αποχώρηση των αιρετών από τη σημερινή συνεδρίαση (8/6/2012) του ΚΥΣΠΕ »

Συναδέλφισσες, συνάδελφοι, Ως αιρετοί εκπρόσωποί σας στο ΚΥΣΠΕ, αποχωρήσαμε από τη σημερινή συνεδρίαση του Συμβουλίου για τους παρακάτω λόγους:

Ενημέρωση αναπληρωτών Δ/νσης ΠΕ Κέρκυρας – Δικαιολογητικά Απόλυσης »

Από το Τμήμα Αναπληρωτών της ΔΙ.Π.Ε. Κέρκυρας ανακοινώνεται ότι: Τα δικαιολογητικά απόλυσης των ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΛΗΡΟΥΣ και ΜΕΙΩΜΕΝΟΥ ΩΡΑΡΙΟΥ καθώς και των ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΕΣΠΑ θα δοθούν τις 22/06/2012 από τις 11:00π.μ.

Δ. Μπράτης: Σε ποια σχολεία της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης δημιουργούνται οργανικές θέσεις εκπαιδευτικών ειδικοτήτων των κλάδων ΠΕ05, ΠΕ07, ΠΕ08, ΠΕ32, ΠΕ18.41, ΠΕ19-ΠΕ20 »

Συναδέλφισσες, συνάδελφοι Σας κοινοποιώ τις προτάσεις των Περιφερειακών Διευθύνσεων (Θεσσαλίας, Βορείου Αιγαίου, Δυτικής Ελλάδας , Δυτικής Μακεδονίας, Ηπείρου Ιονίων Νήσων, Νοτίου Αιγαίου, Πελοποννήσου και Κεντρικής Μακεδονίας ) για τη σύσταση οργανικών θέσεων εκπαιδευτικών ειδικοτήτων στην Π.Ε. , των κλάδων Γαλλικής (ΠΕ05), Γερμανικής (ΠΕ 07), Καλλιτεχνικών Μαθημάτων (ΠΕ 08), Θεατρικών Σπουδών (ΠΕ 32), Δραματικής Τέχνης (ΠΕ […]

Πρόσκληση Εκπαιδευτικών ΠE και ΔE για υποβολή αιτήσεων απόσπασης από ΚΕΔΔΥ ή ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ σε σχολικές μονάδες Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης (ΣΜΕΑΕ), για το διδακτικό έτος 2012-2013 »

Πρόσκληση Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης για υποβολή αιτήσεων απόσπασης από ΚΕΔΔΥ ή ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ σε σχολικές μονάδες Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης (ΣΜΕΑΕ), για το διδακτικό έτος 2012-2013.

Αποτελέσματα εκλογών για ΔΣ του ΣΕΠΕ Κέρκυρας »

Σας ενημερώνω για τα αποτελέσματα των εκλογών για την ανάδειξη νέου Διοικητικού Συμβουλίου του Συλλόγου Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Κέρκυρας. Ψήφισαν: 682 Έγκυρα: 628 Άκυρα-Λευκά: 54