ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΦΟΙΤΗΣΗΣ ΓΙΑ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΠΕΡΙΟΡΙΣΤΙΚΩΝ ΜΕΤΡΩΝ ΑΠΟ 9/11/20

Γονείς και κηδεμόνες των μαθητών του Ν/Γ Λ. Υπάτης.

Σε συνέχεια των έκτακτων μέτρων λόγω της πανδημίας σας ενημερώνουμε τα εξής:

Στις τσάντες των μαθητών θα βρείτε μια διαφάνεια με 2 βεβαιώσεις. Η μία είναι βεβαίωση κυκλοφορίας ανηλίκου και αφορά στο παιδί για τις μετακινησεις του από και προς το σχολείο εργάσιμες ημέρες και η δεύτερη είναι βεβαίωση φοίτησης νηπίου για το συνοδό/γονέα ώστε να μπορείτε να συνοδεύσετε το παιδί από και προς το σχολείο τις εργάσιμες ημέρες. Συνοδός εννοείται όποιος φέρει το παιδί στο σχολείο (μαμα, μπαμπάς, παππούς ή γιαγιά κλπ) και αφορά στα παιδιά που δεν μεταφέρονται με ΤΑΞΙ ή ΚΤΕΛ. Για τα παιδιά που μεταφέρονται με ΚΤΕΛ ή ΤΑΞΙ θα δοθεί στους συνοδούς βεβαίωση από τον εργοδότη τους. Προτείνεται να τις έχουν μαζί τους συνέχεια τα παιδιά (φροντίστε να διατηρείται καθαρή) στις τσάντες τους. Καθώς κατά διαστήματα τα μεταφερόμενα νήπια συνοδεύονται και από γονείς οι βεβαιώσεις εκδόθηκαν για το σύνολο των μαθητών. Επισημαίνεται η υποχρέωση των συνοδών να στέλνουν και μήνυμα στο 13033 με τον κωδικό 4 για την έλευση στο σχολείο για την παράδοση/παραλαβή των παιδιών.
Για όσα παιδιά απουσιάζουν από το σχολείο, αποτελεί ευθύνη των γονέων/κηδεμόνων να παραλάβουν τις Βεβαιώσεις από το Νηπιαγωγείο προκειμένου να κάνουν χρήση αυτών από Δευτέρα 9/11/20.

Δαμαστιώτη Λίνα
Προϊσταμένη Ν/Γ Λουτρών Υπάτης