Εγγραφές

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2023-2024

Σας ενημερώνουμε ότι οι εγγραφές για το σχολικό έτος 2023-2024  στο Νηπιαγωγείο Μάλεμε, αφορά παιδιά που έχουν γεννηθεί το 2018-2019,και κατοικούν στα χωριά: Μάλεμε,Πύργο Ψηλονέρου, Κοντομαρί, Κοιλάδα,Ξαμουδοχώρι,Κυπάρισσο,Ξηροκάμπι,Βλαχερωνίτισσα και Γερμανικό Νεκροταφείο.

Η φοίτηση στην δίχρονη εκπαίδευση είναι υποχρεωτική και οι εγγραφές θα γίνουν ηλεκτρονικά από 1 έως 20/3/23 από τους γονείς με τον εξής τρόπο:

• Ο γονέας εισέρχεται στη σελίδα gov.gr,επιλέγει την κατηγορία ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ και   ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ. .Έπειτα επιλέγει το Νηπιαγωγείο Μάλεμε.
  • Με την είσοδό του αυθεντικοποίειται με τους κωδικούς taxisnet.
  • Συμπληρώνει τα στοιχεία επικοινωνίας μέσω των οποίων θα ενημερώνεται για την πορεία της αίτησής του.
  • Επιλέγει το παιδί το οποίο θα φοιτήσει στο Νηπιαγωγείο (τα στοιχεία είναι ήδη συμπληρωμένα, απλώς επιλέγετε το όνομα του παιδιού).
  • Συμπληρώνει την διεύθυνση κατοικίας του και αναρτά σε ψηφιακή μορφή σχετικό αποδεικτικό.(λογαριασμό ΔΕΚΟ,μισθωτήριο κατοικίας κτλ)
  • Συμπληρώνει εάν επιθυμεί την φοίτηση του παιδιού σε ολοήμερο και τμήμα πρωινής υποδοχής. (Δικαίωμα πρωινής υποδοχής 7:45-8:00 έχουν μόνο όσα παιδιά φοιτούν στο ολοήμερο).
  • Συμπληρώνει τα στοιχεία των συνοδών κατά την προσέλευση και αποχώρηση από το σχολείο.
  • Επιλέγει την υποβολή της αίτησης, και ταυτόχρονα αναλαμβάνει την ευθύνη για την ασφαλή προσέλευση και αποχώρηση από το σχολείο.

Μετά την κατάθεση της αίτησης ,οι γονείς θα πρέπει έως τις 30-3-2023 να καταθέσουν στο σχολείο:

• Ατομικό Δελτίο Υγείας παιδιού, συμπληρωμένο από τον παιδίατρο.(Το βρίσκετε ηλεκτρονικά  στον ενεργό σύνδεσμο και το εκτυπώνετε ,ή το παίρνετε από το σχολείο )
  • Βιβλιάριο υγείας του παιδιού για την επίδειξη των προβλεπόμενων εμβολίων.
  • Υπεύθυνη Δήλωση του έτερου γονέα ότι συμφωνεί με την εγγραφή του παιδιού του στο Νηπιαγωγείο.
  • Γνωμάτευση από ΚΕΣΥ ή από άλλο ιατροπαιδαγωγικό κέντρο στην περίπτωση μαθητών με ιδιαίτερες εκπαιδευτικές ανάγκες.

ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕΡΕΣ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ:

Καθημερινά 12:10-13:00

Κατόπιν ραντεβού

ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΧΟΛΕΙΟΥ:28210 62343

ΓΙΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΑΙΤΗΣΗ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΕΣΤΕ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ.

Για την καλύτερη εξυπηρέτηση των γονέων που θα κάνουν ηλεκτρονικά την αίτηση προς το νηπιαγωγείο ,σας παραθέτουμε τον οδηγό χρήσης κηδεμόνα.

Eγγραφές για το Νηπιαγωγείο

Οδηγός χρήσης εγγραφών κηδεμόνα