Συνέντευξη στο διαδικτυακό ρ/σ του σχολείου μας για τη σημασία της συμπερίληψης των Ατόμων με Αναπηρία στο χώρο της καλλιτεχνικής δημιουργίας

Με ιδιαίτερη χαρά, οι μαθητές του Λογοτεχνικού Ομίλου του σχολείου μας και συντελεστές του διαδικτυακού ρ/σ του σχολείου μας “Lake Radio”, υποδέχτηκαν την Τρίτη 21 Νοεμβρίου τον ηθοποιό Πάνο Ζουρνατζίδη, ιδρυτικό μέλος του 1ου επαγγελματικού συμπεριληπτικού θεατρικού θιάσου στην Ελλάδα με την επωνυμία «ΘΕΑΜΑ».

web radio 1

Ο κ. Ζουρνατζίδης μίλησε με τους μαθητές του Λογοτεχνικού Ομίλου για τη σημασία της συμπερίληψης σε όλους τους χώρους της ανθρώπινης δραστηριότητας, κάνοντας λόγο για το θίασο «ΘΕΑΜΑ» και το θέατρο «ΙΣΟΝ» στο οποίο στεγάζεται, δίνοντας εξαιρετικές παραστάσεις. Μάλιστα, ο κ. Ζουρνατζίδης, αφού ευχαρίστησε όλους τους μαθητές για την ευγενική πρόσκληση να επισκεφτεί το σχολείο μας, έδωσε θερμά συγχαρητήρια τόσο σε αυτούς, όσο και στη Διευθύντρια και το Σύλλογο Διδασκόντων για το γεγονός ότι έχουν καταφέρει να δημιουργήσουν ένα πραγματικά συμπεριληπτικό σχολείο, με σεβασμό σε κάθε μορφή αναπηρίας.

web radio 2 web radio 3 web radio 4

Ο κ. Ζουρνατζίδης παραχώρησε συνέντευξη στη μαθήτρια της Β1 τάξης Άννα – Μαρία Γαβριηλίδου, η οποία είχε και την πρωτοβουλία της πρόσκλησής του.