Συμμετοχή στη Μαθητική Εμπορική Έκθεση Αθήνας 2024

Την Παρασκευή 16/2/2024 ο Όμιλος Επιχειρηματικότητας του Σχολείου μας συμμετείχε στη Μαθητική Εμπορική Έκθεση Αθήνας 2024 που πραγματοποιήθηκε στο The Athens Mall με φορέα διοργάνωσης το Junior Achievement Greece.

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ 1 1

Στην έκθεση στην οποία συμμετείχαν 57 σχολεία, οι μαθητές/τριες μας παρουσίασαν τη δική τους Εικονική Επιχείρηση με την επωνυμία InNeed. Πρόκειται για μία Επιχείρηση μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα που προωθεί μια διαδικτυακή πλατφόρμα, μέσω της οποίας άνθρωποι με αναπηρία και ηλικιωμένοι μπορούν να βρουν συνοδούς για διάφορες δραστηριότητες π.χ. επίσκεψη σε γιατρό, ψώνια, παρακολούθηση μιας θεατρικής παράστασης, ταξίδι κ.λπ.

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ 2 1            ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ 3 1

Υπήρξε μια μοναδική εμπειρία αφού τα παιδιά «επιχειρηματίες» είχαν τη χαρά και την ικανοποίηση να παρουσιάσουν τη δουλειά και το όραμά τους σε πλήθος κόσμου και δημοσιογράφους.

Συγχαρητήρια στην ομάδα μας!