Περιπατητικός Όμιλος

Η πρώτη “εξόρμηση” του Περιπατητικού Ομίλου, υπό την καθοδήγηση του εκπαιδευτικού κ. Ανδρέα Καράμπελα, πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 13 Οκτωβρίου 2024.
Οι μαθητές, υπό την εποπτεία του εκπαιδευτικού, διένυσαν, επί τρεις ώρες, μια μεγάλη διαδρομή στην ευρύτερη περιοχή της Λίμνης Βουλιαγμένης, αντικρίζοντας όμορφα τοπία και εξαιρετικές παραστάσεις!
Ο Περιπατητικός Όμιλος φιλοδοξεί να μάθει στους μαθητές τη σημασία της καθημερινής κίνησης, σε μια εποχή που η καθιστική ζωή δημιουργεί πλείστα προβλήματα στην υγεία, συνάμα όμως και να διαμορφώσει μια κουλτούρα σεβασμού προς τη φύση και τις ομορφιές που μας προσφέρει!
Παρακάτω θα δείτε μερικές μόνο από τις φωτογραφίες που ελήφθησαν κατά τη διάρκεια της διαδρομής.

εικόνα Viber 2024 10 13 14 48 30 834

εικόνα Viber 2024 10 13 14 48 31 105

περιπατητική 1

Οι μαθητές αναμένουν με αδημονία την επόμενη εξόρμηση!