Ολοκλήρωση εγγραφής στην επόμενη τάξη για το σχολ. έτος 2023-24

Οι κηδεμόνες όλων των μαθητών και των μαθητριών της Α΄, Β΄ και Γ΄ Τάξης παρακαλούνται να προσκομίσουν στο σχολείο από την 1η Σεπτεμβρίου έως την έναρξη των μαθημάτων ή να αποστείλουν ηλεκτρονικά στο e-mail του σχολείου lykvouli@sch.gr ( έως την έναρξη των μαθημάτων) τα εξής:

1. ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ

2. ΑΔΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ – ΒΙΝΤΕΟ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

3. ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ 2ου ΓΟΝΕΑ

Σε περίπτωση διακοπής της συμβίωσης, ο δεύτερος γονέας θα πρέπει να συμπληρώσει την ακόλουθη Υπεύθυνη Δήλωση:  ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ 2ου ΓΟΝΕΑ

4. ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ ΜΑΘΗΤΗ / ΜΑΘΗΤΡΙΑΣ

(Μόνο για αλλοδαπούς) Πρωτότυπο πιστοποιητικό γέννησης από τη χώρα προέλευσης και επίσημα μεταφρασμένο.

Οι γονείς των μαθητών και των μαθητριών της Α΄ Τάξης θα προσκομίσουν επιπλέον:

Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή / Μαθήτριας (Α.Δ.Υ.Μ.) Η έκδοση του Α.Δ.Υ.Μ. από δημόσια υπηρεσία υγείας γίνεται δωρεάν  (Ασκληπιείο Βούλας – Τηλ. ραντεβού: 14970 / Κέντρο Υγείας Βάρης- Τηλ.: 213 2030300).

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ:

Α) Στην περίπτωση που προσκομίσετε τα έγγραφα στο σχολείο, παρακαλούμε η υπογραφή της Υπεύθυνης Δήλωσης να γίνεται στο σχολείο. Εναλλακτικά, μπορείτε να προσκομίσετε Υπεύθυνη Δήλωση που έχει εκδοθεί μέσω του gov.gr.

B) Στην περίπτωση που αποστείλετε τα έγγραφα ηλεκτρονικά στο e-mail του σχολείου, απαιτείται η έκδοση της Υπεύθυνης Δήλωσης μέσω του gov.gr.

Καλή σχολική χρονιά!