Ένας πειρατής στο σχολείο μας!!!

Το μουσικό παραμύθι «Ο πειρατής Σιντόρε Νοτρεσί» παρουσίασε τη Δευτέρα 23 Ιανουαρίου 2012 στους μαθητές της Α΄, Β΄, Γ΄και Δ΄τάξης ο δάσκαλος, μουσικός, συνθέτης  και συγγραφέας Θοδωρής Παπαϊωάννου. Οι μαθητές μας είχαν τη δυνατότητα να ακούσουν τη μουσική αφήγηση του παραμυθιού από τον ίδιο τον συγγραφέα αλλά και να συμμετέχουν ενεργά στην εξέλιξη της ιστορίας. Με τον ήχο της κιθάρας και του κλαρινέτου τα παιδιά ταξίδεψαν στο φανταστικό κόσμο του παραμυθιού, τραγούδησαν και ήρθαν σε επαφή με διάφορα μουσικά όργανα!